У "Софії Київській" триває виставка шопок та різдвяного декору
Виставка різдвяної атрибутики відкрилась у Національному заповіднику "Софія Київська". Відвідувачі можуть побачити вироби крафтярів у пам'ятці архітектури "Хлібня". Триватиме мистецька ініціатива до 9 січня.
Про це інформує Рубрика.
У стінах "Хлібні" національного заповідника "Софія Київська" замайоріли прилавки зі строкатими сувенірами та модерновими шопками.
Виставка стала можливою завдяки співпраці співробітників заповідника та етномайстерні "Коза Дереза". Колекція різдвяного декору вирізняється тим, що виготовлена вручну з природних матеріалів, як-от тирса, бавовна, клейова суміш на основі пшеничного борошна, лушпиння зернових та гречаних, що робить вироби безпечними для дітей та довкілля.
"Дуже приємно, що ми маємо честь розповісти про Різдво завдяки виробам майстерні, адже це свято, яке у році найважливіше для нашої родини та команди. Радію, що такий формат відгукується відвідувачам — це спонукає їх берегти традиції, переосмислювати автентику та плекати пам'ять поколінь", — поділилась Вікторія Колодій, ідейниця та засновниця етномайстерні.
Раніше у Національному заповіднику "Софія Київська" відбулась благодійна ярмарка — Charity fair 2023, де представили вироби українських і зарубіжних крафтярів. На подію завітали дипломати, громадські й публічні діячі, а також в.о. Міністра культури та інформаційної політики України — Ростислав Карандєєв.
Впродовж 14 років етномайстерня "Коза Дереза" займається крафтярством.
Поєднуючи автентику та сучасні віяння, майстри відкривають Україну світу завдяки мистецтву. Саме це і зрезонувало працівникам заповідника, які й самі популяризують українське мистецтво, тож вони запропонували зорганізувати окрему виставку у "Софії Київській".
В Україні запрацювали ярмарки ялинок: поліція дала поради, як відрізнити офіційні від незаконних
Загалом, вироби тернопільських майстрів вже 5 років поспіль обирають у франкфуртську тренд-зону "Christmas word", крім того команда щорічно презентувала колекції на закордоном, як-от у Франції, Німеччині, Великобританії, США, Японії та інших країнах.
"Неможливо змусити іноземців прочитати багатотомну історію України, але коли вони бачать винятковий український крафт, то це спонукає їх більше дізнатись про нашу (українську) культуру", — додає пані Вікторія.
Окрім виставки, майстри прикрасили ялинку колекцією "Від Романа до Йордана" всередині собору Софії Київської.
Ці іграшки об'єднують такі знайомі для українців дійства зимового циклу — таємниче гадання на Андрія, свято Миколая, обряд водіння Кози, біблійну історію про народження Ісуса, гуляння з колядою, ошатно вбрану Маланку та Водохреще.
Зауважимо, що сувенір "Захисник з котиком" етномайстерні "Коза Дереза" став частиною відеоролика-вітання в межах кампанії з інформаційної підтримки ЗСУ на сторінці генштабу.
Нагадаємо, у столиці 23 грудня в Червоній залі Центрального залізничного вокзалу відкриється інтерактивна різдвяна виставка "Зірка сходить". Експозиція знайомить з історією Різдва: від легендарного "Щедрика" та різдвяних пісень The Beatles до дідухів та святкових страв різних країн.
А у Херсоні на День Святого Миколая спеціально для маленьких мешканців створили казкову атмосферу: у безпечному місці відкрили Приймальню Різдвяного чарівника.
Окрім того, з 8 грудня усі, хто завітає на виставку "100 вертепів у Ватикані", зможуть побачити серед безлічі інших експонатів унікальну яворівську шопку-вертеп.