Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство у справах ветеранів.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, українські ветерани, що повертаються з фронту назад у цивільне життя, потребують допомоги й підтримки. Але знайти поміч в реадаптації до життя "до", пошуку роботи, налагодження нових зв'язків і контактів, нового режиму й рутини — не так просто.
Допомоги потребуватимуть і сім'ї українських бійців, що повернулися додому. Усім їм потрібне буде "місце сили" — комплексне рішення, до якого можна буде звернутися чи не по всіх питаннях налагодження нового життя.
Яке рішення?
Уже зараз у Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській і Львівській областях запустили пілотний проєкт сервісу "Помічник ветерана".
Наразі проєкт — експеримент, але новація, запропонована ним — сервісні офіси у справах ветеранів як осередки діяльності згаданих помічників та "місця сили" ветеранських спільнот — може з'явитися практично повсюдно за результатами "пілоту".
Як саме функціонуватимуть осередки помічників читайте детальніше у нашому матеріалі: "Сервісна революція у громадах: де і як працюватимуть помічники ветеранів?"
Як це працює?
Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час робочої поїздки на Дніпропетровщину повідомила, що в Україні планують підготувати до 15 тисяч помічників ветеранів протягом 2024 року.
Вона також додала, що Дніпропетровщина активно включилась до реалізаці пілотного проєкту із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.
"Це будуть не "кабінетні працівники" – вони практично супроводжуватимуть людину в органах влади, та принципом "рівний з рівним" надаватимуть ветеранам війни, членам їхніх сімей та демобілізованим воїнам сервісну підтримку з переходу від військової служби до цивільного життя. Дякую нашим міжнародним партнерам за підтримку такого важливого проєкту", зазначила посадовиця.
Помічники ветеранів:
В держбюджеті вже виділили на це 3,8 млрд гривень.
В уряді протягом року працевлаштувати помічників, які мають допомагати ветеранам на шляху повернення до мирного життя. Ними можуть стати самі ветерани й ветеранки, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.
Нагадаємо, що результати онлайн-опитування "Портрет ветерана" свідчать, що в Україні майже 41% ветеранів необхідна матеріальна підтримка, 18% потребують медичної допомоги.
Раніше ми розповідали, як оборонець заснував на Київщині психологічний хаб "Танто".
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.