Бойова машина піхоти Marder 1A3 десантно-штурмових військ Збройних сил України. Фото: ДШВ ЗСУ
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони Німеччини.
"Німеччина підтримує Україну в її оборонній боротьбі проти Росії. Будучи найбільшим європейським спонсором і другим за величиною у світі після США, наші матеріальні пожертви включають, серед іншого, новітні системи протиповітряної оборони, бронетанкові машини підтримки і транспортні засоби, бойові і бронетранспортери, артилерійські системи і боєприпаси", – йдеться в заяві.
Як наголосили у відомстві, поставки йдуть як зі складів Бундесверу, так і безпосередньо від промисловості.
Окрім того, в Німеччині пройшли навчання понад 10 тисяч українських військових.
У Міноборони пояснили, що Україні спочатку виділили:
Що відомо про БМП Marder
Це німецька БМП, яка була розроблена в 1966-1969 роках німецькою фірмою Rheinmetall на замовлення ЗС ФРН. Перший прототип було зібрано наприкінці 1969 року, виробництво тривало до 1975 року.
Загалом було збудовано близько 2 тисяч бойових машин.
На час використання БМП за параметрами захищеності перевершувала всіх конкурентів. З 2010 року на зміну Marder поступово приходить нова БМП Puma.
Бойова машина Marder добре захищена бронею і доволі швидка і непогано озброєна. Хоча й не без недоліків. Основним озброєнням Marder є 20-мм гармата Rheinmetall Mk 20 Rh202.
Одним із недоліків автоматичної гармати є відсутність стабілізатора прицілу, що не дозволяє вести прицільний вогонь на ходу. Але машина обладнана тепловізійними та нічними прицілами. Боєкомплект становить 1250 снарядів. Ефективна дальність стрільби – 2500 метрів. Додатковою зброєю є спарений кулемет MG3 калібру 7,62-мм з боєкомплектом 5000 пострілів.
Модернізовані БМП "Marder" на підприємстві Rheinmetall. Фото: Bild
Нагадаємо, що у вересні Уряд Німеччини дав доручення компанії Rheinmetall поставити ще 40 бойових машин піхоти Marder до України.
У березні компанія вже відвантажила для України перші 20 бойових машин піхоти на замовлення уряду Німеччини. Крім того, у червні 2023 року було замовлено ще 20 БМП. Зараз їх ремонтують та відправляють.
У Rheinmetall зазначили, що передана техніка — капітально відремонтовані системи Marder 1A3, які раніше належали Бундесверу. Ще навесні 2022 року компанія Rheinmetall власним коштом почала приводити бойові машини піхоти до стану негайної бойової готовності.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.