У Черкасах презентували фотовиставку про історію військових з ампутаціями: у чому рішення

Історії особистої стійкості у фотографіях. У Черкаському художньому музеї на виставці в межах медіапроєкту "Незламні" інтернет-видання "18000" презентували 16 світлин та десять історій захисників із Черкащини, які отримали поранення, наслідком яких стала ампутація. Проєкт реалізували у партнерстві з фотографом Ігорем Єфімовим.

Про це розповіла Суспільному організаторка заходу, журналістка видання Ірина Малюкова, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Наразі ми бачитимемо на вулицях наших міст усе більше героїв і геройок, які повернулися з війни з тяжкими травмами. Саме тому нагальним є питання безбар'єрності середовища, підтримки наших бійців і членів їхніх родин. 

"Цей проект – робота на перспективу, – зауважує фотограф Ігор Єфімов. – Результат буде тоді, коли наші громадяни не відводитимуть погляду від людей із протезами, а навпаки – будуть чуйними до них і казатимуть "дякую". Адже нам ще треба повчитися казати це просте слово. Наше суспільство часто закрите, і нам складно навіть просто запропонувати допомогу. І це більше про сором, а не про страх чи ніяковість. Тому саме цей сором нам треба долати".

Фото: Суспільне Черкаси

Яке рішення?

Історії особистої стійкості у фотографіях. Десять незламних військових із Черкащини стали героями проекту відомого фотографа Ігоря Єфімова та журналістів видання "18000: новини Черкас".

Виставку світлин презентували в обласному художньому музеї.

Зі слів Ірини, кожен текст і фото створені, аби змусити суспільство замислитись над потребами ветеранів з інвалідністю.

Фото: Суспільне Черкаси

На виставці презентували 19 найбільш емоційних і сильних світлин Ігоря Єфімова з-поміж сотень, зроблених в межах проєкту.

"Це насамперед ті фотографії, які викликали емоції у команди та героїв проєкту. Ми вдячні бійцям, які взяли участь у цьому проєкті, тому що не так просто було оголити свої фізичні та душевні шрами. Ми висвітлили історію кожного з них. Вони абсолютно різні: хтось вже не хоче воювати і планує зайнятися іншим, хтось бажає повернутися до війська, але не має на це права за законом. Крім того, ми намагалися підсвітити проблеми, з якими стикаються ветерани, зробити їх видимими і привернути увагу до цього", – розповіла ідейниця спецпроєкту  Ірина Малюкова.

Як це працює?

За словами фотографа Ігоря Єфімова, це не просто фотовиставка, а щось ширше:

"Це медіапроєкт, було десять великих статей, великих текстів, тексти тут дуже важливі, я взагалі думаю, що мої фотографії трошечки підсилили такі потужні тексти".

Фото: Суспільне Черкаси

Журналістка Ірина Малюкова додала — хоче, щоб про ветеранів з ампутаціями люди думали щодня:

"Дуже хочу, щоб про наших ветеранів з ампутаціями думали не тільки тоді, коли складають політичні списки перед виборами й складають якусь красиву картинку, дуже хочу, щоб про них думали кожного дня".

Пані Ірина додала, що потрібно робити видимими кожну історію ветеранів.

Фото: Суспільне Черкаси

Сергій Прядка — ветеран, призер "Ігор нескорених". Він один з тих, про кого створили історію.

"Суспільство знову робиться байдужим до війни, це психологічно дуже важко. Люди багато не розуміють, а саме наскільки масштабна ця війна. Всі повинні працювати на перемогу".

Фото: Суспільне Черкаси

На виставку прийшла черкащанка Віра Шелест. Вона розповіла, що для неї важливо бачити яким чином війна відображається через мистецтво. Жінка вважає, що це те, що потрібно знати та досліджувати.

Ветеран Віталій Моцний — також герой спецпроєкту. Він розповів, що люди повинні розуміти, що військових з травмами буде дедалі більше:

"Попри травми, ми продовжуємо залишатися дехто на службі, дехто якось по-іншому служить державі, тому добре, що такі проєкти є і багато людей дізнається про це".

Фото: Суспільне Черкаси

Виставка та благодійний аукціон, який провели опісля, фіналізували масштабний збір для українських військових від черкаської волонтерки Вікторії Хамази та видання "18000: новини Черкас". Лоти для нього надав також начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Завдяки цьому збору загалом вдалося залучити понад 3 млн грн на потреби Сил оборони.

Фото: Суспільне Черкаси

Кошти спрямують на придбання дронів і медичних евакуаційних автомобілів.

Діятиме фотовиставка до кінця року.

 Усі охочі можуть ознайомитися не лише із фотопортретами захисників, а й прочитати текстову або переглянути відеоісторію про кожного героя. Усі історії шукайте тут.

Як повідомлялось, портал із пошуку роботи Work.ua розробив чекліст, за допомогою якого можна буде оцінити, наскільки компанія готова брати на роботу ветеранів.

Окрім того, на Рівненщині відбулась презентація мобільного додатку Trenvet UA, який допомагає отримати безкоштовну спортивну реабілітацію ветеранам та військовослужбовцям.

Свіжі дописи

  • Новини

російські загарбники під час густого туману намагались закріпитись у Куп’янську, проте їх знищили, – військові

Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В окупованих Маріуполі та Бердянську вночі лунали вибухи

В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Сили ППО збили 25 ударних дронів й одну ворожу ракету Х-59/69

У ніч на 15 листопада росія  випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Аналітики ISW заявляють, що рф зіштовхнеться зі значними економічними викликами у 2025 році

Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті найбільше ворог атакував на Курахівському та Покровському напрямках

Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

У рф заявляють про атаку понад пів сотні українських дронів

У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.