Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Київської обласної військової адміністрації.
У чому проблема?
В Україні, починаючи з початку літа провели масштабну перевірку стану бомбосховищ по всій країні. Результати були невтішними. Через це президент Володимир Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу.
Причиною для перевірок стала трагедія, яка сталася під час обстрілу Києва 1 червня, коли троє людей, зокрема дитина, загинули після того, як не змогли потрапити в укриття, оскільки воно було закрите.
За цей період сотні укриттів були відремонтовані, обладнані чи побудовані.
Та не вся інформація про безпечні місця під час обстрілів була донесена до громадян. А це дуже важливо, коли мешканцям столиці потрібно за лічені хвилини зібратися та сховатися у найближчому укритті під час повітряної атаки.
Яке рішення?
"Тепер, щоб оперативно знайти під час повітряної тривоги найближче сховище або ж у разі потреби точку з гарантованим зв'язком, електрикою та теплом, достатньо лише декількох кліків", – наголосив начальник КОВА Руслан Кравченко.
Як це працює?
В ОВА зазначили, що функціонал чат-бота дозволяє вибирати:
Він також покаже всі найближчі пункти й укриття та відстань до них.
Окрім того, їх можна шукати за населеним пунктом: щоб відфільтрувати весь список, треба почати вписувати адресу або назву необхідного місця.
До того ж Кравченко розповів, що до кожної точки безпеки прикріплене посилання на карту, на якій можна прокласти маршрут до вибраного місця.
У боті вказані їх графік роботи та умови.
Зокрема, інформація щодо наявності генератора, зарядок, аптечки, інтернету. Якщо захисна споруда або "пункт незламності" є доступні для людей з інвалідністю, це також буде відмічено.
"Включили і додаткову опцію – відгук із можливістю надіслати нам фото. Отже, ми напряму будемо мати об'єктивну інформацію від мешканців Київщини щодо роботи кожного укриття та пункту. Й оперативно реагуватимемо на всі скарги", – зауважив очільник КОВА.
Чат-бот "Київщина безпечна" працює українською та англійською мовами, у ньому вказані не тільки "пункти незламності", облаштовані громадами чи ДСНС, а ті, які облаштовані для людей відповідальним бізнесом.
Також Кравченко закликав долучатися тих, хто готовий допомагати ще.
"Якщо ваше підприємство хоче бути корисним, заповнюйте форму. Ми внесемо вас до бота. Разом зробимо Київщину комфортнішою і безпечнішою", – додав начальник КОВА.
Нагадаємо, що в Україні почав працювати сайт "Залізне укриття", де буде представлена інформація про стан сховищ. За 2023 рік в Україні мають бути приведені до ладу 6847 укриттів.
Окрім того, зручне укриття на 200 людей побудували в столиці в Печерському районі. Там є зручні місця для сидіння та сну.
1 листопада на Центральному залізничному вокзалі Києва представили «Повернення додому» — бронзову скульптурку проєкту «Шукай!»,… Читати більше
Відповідно до даних Нацполіції України, наразі в Україні зареєстровано понад 1 мільйон 400 тисяч одиниць… Читати більше
Що ж, листопад із перших днів вирішив показати, що таке справжня осінь. За даними Sinoptik.ua,… Читати більше
У віці 55 років помер український письменник-фантаст, журналіст, перекладач Валерій Верховський. Про це письменник-фантаст та… Читати більше
Кабінет Міністрів призначив Надію Лещик освітнім омбудсменом. Про це у Телеграмі повідомив постійний представник уряду… Читати більше
Швейцарія надала Україні техніку для рятувальників, а саме – 30 машин для розчищення завалів та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.