Про це йдеться у звіті верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка, який охоплює події з 1 серпня по 30 листопада 2023 року, повідомляє Рубрика.
Він заявив, що його офіс продовжує здійснювати комплексний моніторинг та документування воєнних злочинів росіян в Україні.
Задокументовані воєнні злочини і порушення прав людини
За словами Тюрка, з 1 серпня по 30 листопада цього року місія задокументувала 2440 убитих і поранених цивільних осіб, більшість з них від вибухової зброї, такої як артилерійські снаряди, касетні боєприпаси та ракети.
"Більшість цих мирних жителів були вбиті в районах Донецька, Харкова, Херсона та Запоріжжя поблизу лінії фронту, і серед них була велика кількість людей літнього віку, які не бажають або не можуть переселятися в безпечніше місце", — йдеться у звіті.
Міни та вибухонебезпечні пережитки війни спричинили понад тисячу жертв серед цивільного населення з лютого 2022 року.
Крім того, з лютого 2022 року було пошкоджено або зруйновано понад 1300 закладів освіти та охорони здоров'я – понад 100 з них за цей звітний період. Лише половина дітей в Україні можуть щодня відвідувати очні заняття.
Викрадення людей
За словами Верховного комісара ООН, РФ не дозволила місії доступу до жодного зі своїх місць несвободи на окупованих територіях, що перешкоджає повному підрахунку випадків викрадення дітей.
"Але серед жертв свавільних затримань, тримання під вартою без зв'язку з зовнішнім світом і насильницьких зникнень, задокументованих моїм офісом з 24 лютого 2022 року, щонайменше сто цивільних осіб загинули після того, як їх затримала російська влада. Щонайменше 39 із них перед смертю зазнали тортур: практика тортур та інших видів жорстокого поводження широко поширена в місцях ув'язнення на окупованих Росією територіях. Багато випадків тортур, які ми задокументували, включають сексуальне насильство", — сказав Тюрк.
За його словами, офіс комісара ООН також не має доступу до українських військовополонених, вивезених не окуповані території.
З початку повномасштабної військової агресії російської федерації в Україні вже загинуло понад 9,6 тисячі мирних мешканців, і ще понад 17,5 тисяч людей було поранено. Дані включають зареєстровані випадки загибелі та поранень серед цивільного населення в Україні через бойові дії після широкомасштабного вторгнення росії з 24 лютого 2022 року та станом на 10 вересня 2023 року.
Так, у цей період УВКПЛ зафіксувало 27 149 жертв серед цивільного населення країни:
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.