Камишін: Україна у 2024 році зможе виробити не лише мільйон FPV дронів, а й тисячі ударних БпЛА з більшою дальністю
В Україні наступного 2024 року планують виготовити 1 мільйон FPV дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram міністра із питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна.
Як нагадав урядовець, вчора на підсумковій пресконференції президент Зеленський пообіцяв, що Україна в наступному році виробить мільйон дронів і мова йшла тільки про FPV дрони.
"Вже в грудні ми виробляємо понад 50 тисяч FPV дронів.
Окрім FPV дронів ми вже спроможні виробити в слідуючому році понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності (сотні км) та 1000+ дронів з дальністю за 1000 км", зазначив Камишін.
Окрім того міністр додав, що "всі виробничі спроможності готові". Вже починається "контрактація на 2024 рік".
Журналісти The Times побували на секретному об'єкті ГУР: вибухівки вистачить на весь російський флот
Виробництво українських БпЛА
Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.
Окрім того, голова СБУ раніше повідомляв, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.
Нещодавно у Держспецзв'язку також повідомили, що замовили в "Укроборонпрому" сотні дронів вітчизняного виробництва. Вони будуть готові до кінця року.
Окрім того, зі слів міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.
А нещодавно в Україні почали виготовляти серійно вітчизняні ударні БпЛА літакового типу Cobra, які розробили інженери із Кривого Рогу: дальність їхнього польоту становить до 300 км.
Загалом в Україні на сьогодні дефіцит артилерійських боєприпасів триває, тому, щоб компенсувати брак снарядів, країна нарощуватиме виробництво дронів-камікадзе.