Фото: netzerocities.eu
Про це пише Рубрика, посилаючись на Рівненську міську раду.
У чому проблема?
Зруйноване житло по всій країні оцінюють у десятки млрд доларів. Мова йде про пошкодження чи руйнування житлових будинків, в тому числі і багатоквартирних.
Все це дійсно можливо відновити швидко та дешево, але таке будівництво потребує великої кількості ресурсів і навряд буде екологічним або навіть придатним для нормального життя в майбутньому.
Окрім того, в українських містах вистачає проблем з інфраструктурою, малою кількістю зелених насаджень та непристосованістю для пішоходів. Такі міста ніколи не будуть комфортними для життя.
Війна в України та процес вступу до ЄС прискорили процес визнання того, що нові міста мають стати "зеленими".
Яке рішення?
Так, Рівне стало першим та єдиним містом в Україні, яке отримало грант на екологічний проєкт NetZero, що спрямований на зменшення кількості викидів у повітря та покращення клімату.
Як це працює?
"Наше місто – одне із 52 пілотних міст Європи, де впроваджуватиметься концепція NetZero", зауважили у міськраді.
Як наголосив очільник міста Віктор Шакирзян, сам проект фінансується Європейським Союзом, що дозволяє реалізовувати його навіть в умовах війни.
"Це важливий крок для енергетичної безпеки та сталого розвитку міста. Адже впровадження концепції NetZero допоможе зменшити вплив міста на зміну клімату і створити чисте середовище для рівнян", підкреслив голова Рівного.
В умовах воєнного стану особливо важливо, що Рівне зможе впроваджувати сучасні технології з декарбонізації.
Участь у проекті дозволить на рівні з іншими містами:
"Якщо Рівне успішно реалізує цей проект, це може бути прикладом для інших міст в Україні та Європі. Вони можуть використовувати схожі стратегії для забезпечення сталого розвитку та зменшення впливу на навколишнє середовище" – наголосив секретар Рівнеради.
На жаль, в Україні досі відсутня загальна культура сталого розвитку. Люди досі скептично ставляться до встановлення компостерів біля багатоквартирних будинків, палять листя, не сортують сміття та й взагалі не дуже прагнуть до того, щоб набувати нові екологічні звички.
Така проблема існує майже в кожному місті України — неважливо, скільки там проживає людей, і де вони проживають: чи то в приватних будинках, чи то в багатоквартирних.
Так було й в Люботині — невеликому місті на Харківщині. Однак саме зараз — під час повномасштабної війни ZeroWaste за два роки перевчили містян палити листя та виховали армію екоактивістів. Як це відбувалося, читайте у нашому матеріалі: "Друге місто в України під'єдналося до концепції нуль відходів: як громада на Харківщині прийшла до сталого розвитку".
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.