Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Єврокомісії.
Як зазначають, кошти виділять з Фонду притулку, міграції й інтеграції для підтримки Болгарії, Чехії, Польщі та Румунії, які приймають українських біженців.
Допомога надається країнам для:
Болгарія, Чехія, Польща та Румунія можуть використати це додаткове фінансування для:
У Єврокомісії додали, що вже від 18 грудня відповідні агенції цих країн, громадські та міжнародні організації, що залучені до таких проєктів, можуть розпочинати їх імплементацію. При цьому Єврокомісія зберігатиме контроль за використанням виділених грошових фондів через відповідні фінансові служби ЄС.
Окрім того, на сайті ЄК оприлюднили нове видання Атласу міграції, який містить деталізовану інформацію щодо міграції у 27 країнах ЄС та ще у 171 державі по усьому світу.
Спеціальний розділ цьогоріч присвячений Україні.
"Видання 2023 року містить спеціальну тематичну секцію щодо проявів солідарності ЄС стосовно переміщених людей з України. Вона демонструє, що відданість та стійкість у підтримці України та її переміщених громадян залишається потужною на рівні Європейського Союзу.
За даними Євробарометру станом на серпень 2023 року, 79 відсотків людей (в Європі) виступають за прийняття людей, що рятуються від війни на території ЄС", підкреслили у повідомленні.
Як зазначили в тематичній "українській" секції Атласу, станом на серпень 2023 року, після початку російської агресії статусом тимчасового захисту на території країн ЄС скористалися майже 4,2 мільйона громадян України, з них 63% (2,6 млн) – жінки, 37% – чоловіки.
Близько третини від загальної кількості цих людей становлять підлітки до 18 років (16 та 17 відсотків у кожній статевій категорії, відповідно).
Найбільшою за чисельністю групою серед українських переміщених осіб на території ЄС є жінки у віці від 35 до 64 років – 26 відсотків, доля чоловіків цього віку становить близько 10 відсотків.
Дещо менші пропорції у віковій категорії 18-34 роки – на них припадають 17 та 8 відсотків від загальної кількості біженців, відповідно.
Найбільшу кількість людей, що скористалися тимчасовим захистом ЄС, приймають:
Зауважимо, що станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Майже половину українських біженців становлять жінки (46,4%), третину — діти, дорослих чоловіків одна п'ята (20,2%).
За даними Єврокомісії, російська військова агресія проти України, що розпочалася 24 лютого 2022 року, мала важкі наслідки не лише для України та для сусідніх з нею країн, але й на більш глобальному рівні. Станом на грудень 2022 року:
Усього, за статистичними даними, внаслідок російської війни проти України у статусі переміщених осіб опинилися від 25 до 30 відсотків усього населення України.
У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї Кропивницького створили інноваційний інтерактивний простір для людей з інвалідністю. Про… Читати більше
Війська рф 21 листопада завдала удару по Дніпру, застосувавши балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного… Читати більше
На Лиманщині Донецької області відновлюють ліс. Посадка проводиться на лісових територіях, які були пошкоджені пожежами,… Читати більше
Речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин зазначив, що російські війська в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ… Читати більше
В Україні трансформують вищу військову освіту з врахуванням реального бойового досвіду та підвищують кваліфікацію викладачів… Читати більше
В Україні триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, який розпочався 18 листопада… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.