Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Через пандемію, а потім повномасштабне вторгнення, театральні університети міста перейшли в онлайні майже на весь період навчання. Практики нема, театри не працюють.
У одному з найбільших міст України втрачається ціле покоління театральних діячів та діячок, адже основа їхнього навчання — це постійна сценічна практика.
"З нашої групи в 40 студентів на першому курсі, зараз, в Харкові живуть 5, разом зі мною, – говорить студент 4-го курсу Університету мистецтв та учасник НАФТАЛАБУ, Денис Ломакін, – Університет в онлайні, театри не працюють, одногрупникам немає для чого повертатися".
Яке рішення?
Незалежний театр Нафта повернувся в Харків влітку 2023 року, і окрім поновлення репетиційного процесу розпочав роботу в сфері освіти.
У листопаді 2023 року розпочався безкоштовний освітній театральний курс.
Мета Курсу:
"Ми в Нафті переконані, що театр може бути інструментом розбудови свідомого громадянського суспільства. Тож освітні проєкти є важливою складовою нашої діяльності. В НАФТАЛАБІ наша головна задача – підтримати студентів та студенток, показати альтернативу і разом шукати нові можливості, які так чи інакше виникають в кризах" – говорить режисерка та кураторка НАФТАЛАБУ, Ніна Хижна.
Як це працює?
Протягом листопада і грудня 15 молодих акторів та акторок, яких було відібрано через заповнення заявок, проходили інтенсивний освітній курс. Його розробила кураторка лабораторії, режисерка і хореографка Ніна Хижна. В програму також входили лекції та тренінги від практиків театру з інших міст України.
Таким чином, окрім освітньої складової, курс допомагав мережуватися, знайомитися з діячами та діячками, дізнаватися про нові альтернативні підходи (наприклад, один воркшоп провів Анатолій Сочівко — хореограф, який працював над фільмом "Памфір", а лекцію з соціально-відповідального театру провела режисерка Олена Апчел, що працювала директоркою одного з найпотужніших німецьких театральних фестивалів Theatreffen).
"Мені здається важливим підходити до справи комплексно, якщо зараз в Харкові немає театральної освіти, це означає, що за 5 років в місті не буде молодих акторів та акторок, ми втрачаємо ціле покоління, що на виході утворює дірку в історії театру, – говорить директорка театру Тетяна Голубова, – Ми розуміємо, що НАФТАЛАБ не вирішить глобальну освітню кризу, але я також вірю, що надихнути і підтримати 15 молодих і талановитих митців — це вже багато".
Довідка
Лекції, що відбувалися в рамках освітньої програми, будуть опубліковані на ютуб-каналі театру. За цією інформацією можна слідкувати на сторінці театру Нафта у соціальних мережах.
Проєкт створено за підтримки Goethe Institut Ukraine. Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de
Нагадаємо, агенція аудіоопису "Slovom" уже сьогодні втілює рішення, що допомагає театральним виставам бути доступнішими для людей з інвалідністю. Як воно працює та чому має поширитися на всю культурну сферу, читайте у матеріалі "Рубрики".
Також Рубрика писала про те, як форум-театр допомагає переселенкам у Полтаві знову почати жити. Театр, де замість акторів і сценаріїв — звичайні жінки та їхні історії, працює зараз у Полтаві.
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.