Перший атомний реактор за американською технологією побудують на Хмельницькій АЕС

В Україні на Хмельницькій атомній електростанції побудують атомний реактор: він буде першим, де використають американську технологію АР1000.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство енергетики України.

Як повідомляють, напередодні президент "Енергоатому" Петро Котін та головний виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за американською технологією АР1000.

Президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС. Фото: Міненергетики

Таких реакторів на сьогодні немає не лише в Україні, а й у Європі.

"Це одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів та відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Посадовець додав, що атомна енергетика "була, є та буде ключовою генерацією в Україні".

Фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як найпотужніші в Україні атомні блоки мають 1000 МВт.

Будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону, сказав Котін.

"Зараз п'ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема у США та Китаї, ще п'ять – майже готові до запуску. Польща та Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, як і низка інших країн", підкреслив президент Westinghouse.

Нагадаємо, що 22 листопада 2021 року "Енергоатом" та Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС.

20 січня 2023 року Кабмін погодив пропозиції Міненерго щодо розробки ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням АР1000.

Зауважимо, що в Україні планується збудувати дев'ять енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуться на майданчику Хмельницької АЕС.

Зауважимо, Рубрика розбиралася, які саме виробництва почнуть виробництво найближчим часом, чи безпечно це для українського довкілля та що робити громадськості, аби убезпечити себе від шкідливого впливу підприємств. Читайте у нашому матеріалі: "Українське ядерне паливо: які плани та чи безпечне виробництво?"

Окрім того, в Україні американська компанія Holtec International встановить до 20-ти атомних енергоблоків з малими модульними реакторами SMR-160.

Свіжі дописи

  • Новини

Проєкт із рекрутингу до ЗСУ налічує понад 3300 актуальних вакансій: які найпопулярніші

Проєкт із рекрутингу до ЗСУ за пів року наростив обсяг вакансій до всіх родів військ,… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Стефанчук зустрівся з Ердоганом: обговорили Формулу миру та звільнення військовополонених

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у ході свого візиту в Туреччину зустрівся з президентом Реджепом… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Как влияют новости на курс криптовалют: анализ и примеры

Криптовалютная индустрия неустанно развивается и изменения, которые в ней происходят, оказывают существенное влияние на цену… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Міненерго: остаточне рішення про підвищення тарифів на електроенергію ще не прийнято

У зв'язку з сьогоднішньою ситуацією в енергосистемі, скоріш за все, тарифи на електроенергію в Україні… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Фіцо все ще оперують, він – у тяжкому стані. Замах скоїли з політичних мотивів: уряд Словаччини

Міністри оборони та внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк та Матуш Шутай Ешток заявили, що прем'єр-міністр… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Харківському напрямку ворог посилив інтенсивність бойових дій

На Харківському напрямку зросла інтенсивність бойових дій, українські захисники відбили вже десять ворожих атак у… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.