ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти рф
Сьогодні, 18 грудня, Європейський Союз ухвалив дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням агресивної війни Росії проти України.
"У цьому 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет", – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.
Що увійшло до нового пакету санкцій
Російські алмази
Накладається заборона на прямий чи непрямий імпорт або перевезення алмазів з Росії. Ця заборона поширюється на алмази походженням з Росії, алмази, що експортуються з Росії, алмази, що прямують транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені в третіх країнах.
Заборона також поширюється на ювелірні вироби з російськими діамантами.
Імпортно-експортний контроль та обмеження
До санкційного списку було додано 29 організацій, які підтримують військово-промисловий комплекс Росії у її війні проти України. Деякі з них належать до третіх країн та залучені до обходу торгових обмежень, або є російськими організаціями, залученими до розробки, виробництва та постачання для військово-промислового комплексу Росії електронних компонентів.
Подовжено заборону на транзит для товарів і технологій подвійного призначення, що експортуються з ЄС до третіх країн через територію Росії.
Обмеження ціни на нафту
Буде запроваджено жорсткіші правила впровадження обмеження цін на нафту. Також посилений механізм обміну інформацією дозволить краще ідентифікувати судна та організації, які здійснюють оманливі дії, такі як переміщення з судна на судно.
Рада вирішила запровадити правила сповіщення про продаж танкерів будь-якій третій країні, щоб зробити їх продаж та експорт більш прозорими. Мова зокрема про вживані транспортні засоби, які можуть бути використані для ухилення від заборони на імпорт російської сирої чи нафтопродуктів і обмеження цін G7.
Залізо та сталь
Сьогоднішнє рішення додає Швейцарію до списку країн-партнерів, які застосовують набір обмежувальних заходів щодо імпорту чавуну та сталі з Росії.
Індивідуальні списки
Окрім економічних санкцій, Рада вирішила включити до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.
Блокування Австрією санкцій проти РФ
12 грудня посли Європейського союзу не змогли погодити новий пакет санкцій проти Росії. Ухваленню рішення зашкодила Австрія, оскільки Відень вимагав від України виключити банківську групу Raiffeisen Bank International з переліку міжнародних спонсорів війни.
Банк не продав свій бізнес після вторгнення Росії в Україну і продовжив працювати на російському ринку. У лютому Управління з контролю за іноземними активами США почало розслідування операцій RBI в Росії, частково окупованих територіях Україні та Сирії.
Що відомо про 12-й пакт санкцій від ЄС
ЄС має намір запровадити 12-й пакет санкцій проти Росії до кінця грудня. До нього входять, зокрема, заборона на постачання верстатів, які можуть використовуватися для виробництва озброєнь. Також ЄС хоче заборонити імпорт рідкого пропану, чавуну, мідного та алюмінієвого дроту, фольги та труб.
Ключовим пунктом пакета залишається ембарго на російські алмази з 1 січня 2024 року. ЄС також планує поетапно заборонити імпорт російських алмазів, що пройшли обробку у третіх країнах.
Нагадаємо, що керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 15 грудня заявив, що лідери країн Європейського Союзу погодили 12-й пакет санкцій проти Росії.