Про підрахунки голосів пише суспільний мовник країни PTC із посиланням на сербський Центр вільних виборів і демократії (CeSID), передає Рубрика.
Наразі вже підрахували 88,4% голосів:
До п'ятірки лідерів також увійшли:
А втім, спостерігачі на виборах та незалежні місцеві ЗМІ заявили про порушення на виборах, пише Guardian.
Зокрема, про це говорили спостерігачі з незалежного Центру досліджень, прозорості та підзвітності (CRTA).
"Проблеми, які ознаменували 17 грудня, були особливо виразними в Белграді і викликані насамперед необхідністю вплинути на виборче волевиявлення громадян столиці. Ось чому ми вважаємо, що у випадку з Белградом цифри не можуть говорити самі за себе і що їх потрібно інтерпретувати в контексті інтенсивних порушень, якими відзначені події на виборчих дільницях, а також між ними", — заявила організація.
Як пише видання, у CRTA висловили "найбільшу стурбованість" випадками організованого переміщення незаконних виборців з інших країн до Белграда.
Також там заявляли про випадки, коли виборцям давали гроші нібито на голосування за керівну партію та про присутність сторонніх людей на виборчих дільницях.
Зі свого боку, влада заперечила заяви про правопорушення.
Прем'єр-міністр Ана Брнабич назвала звинувачення "брехнею, яка покликана поширити паніку", зазначає Guardian.
Опозиційна партія "Сербія проти насильства" звинуватила партію Вучича у фальсифікації виборів і заявила, що подасть скаргу до Державної виборчої комісії.
Чому у країні проводять дострокові вибори?
У листопаді Александар Вучич на пропозицію уряду Сербії розпустив Національні збори, тобто парламент країни, та оголосив позачергові вибори. Влада країни заявляла, що це рішення допоможе "забезпечити вищий ступінь демократії, зменшить напругу через протиборство в суспільстві та відкине мову ворожнечі".
Це сталося унаслідок низки багатотисячних антивладних протестів на тлі двох масових убивств у травні.
Яка позиція Сербії щодо війни в Україні?
Президент Сербії Олександр Вучич сказав, що його країна не проти продажу зброї посередникам, які можуть надалі передати її Україні для боротьби проти російської агресії. Раніше американські ЗМІ з посиланням на секретні документи Пентагону повідомили, що Сербія погодилася чи вже відправила зброю Україні.
Нещодавно прем'єр-міністр Ана Брнабич заявила, що Сербії готова брати участь у післявоєнному відновленні України і підтримувати її європейську інтеграцію, передаючи свій досвід.
Як повідомлялось, у липні уряд Сербії вирішив надати Україні гуманітарну допомогу з метою подолати наслідки підриву російськими військами Каховської гідроелектростанції.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.