Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Сучасні бібліотеки потребують модернізації зовнішнього вигляду та функціоналу.
Бібліотека повинна бути не місцем зберігання книг, а:
Тобто бібліотека повинна бути культурним простором.
На це і направлена нова реформа МКІП.
Яке рішення?
Державну бібліотеку України для юнацтва задля об'єднання ресурсів приєднають до Національної бібліотеки України для дітей.
Як це працює?
"Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей. Реорганізацію проведуть задля об'єднання ресурсів закладів та якісних змін", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що у результаті:
"Реорганізація бібліотеки значно підвищить рівень обслуговування користувачів. А це для нас пріоритет. Досконало зібраний документний масив, потужна матеріально-технічна база, електронні ресурси та їх популяризація, єдиний методичний, маркетинговий, бібліографічний центр надання допомоги регіональним бібліотекам, професійні, креативні, ініціативні фахівці – це те, що потрібно, аби користувачі заповнили українські бібліотеки", – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Нова стратегія бібліотеки передбачає:
У МКІП зауважили, що у перспективі нове бачення бібліотеки буде втілюватися і в архітектурних рішеннях, змінах самого простору – у фокусі простір з яскравим дизайном.
"Все це має бути зручним для роботи та привабливим для відвідувачів. Йдеться й про нові види послуг, адже різні покоління читачів люблять використовувати різні види сервісів", – йдеться в дописі.
Крім того, планується створення єдиної точки доступу до інформаційних ресурсів бібліотек.
У МКІП поінформували, що електронний каталог поєднає:
Бібліотечні фонди обіцяють оптимізувати та осучаснити.
Довідка
Зазначимо, що протягом 2022 року 7,1 мільйона українців скористалися послугами бібліотек, більшість із яких – особи віком від 22 років і старше.
"Той відсоток людей, які читають зараз у бібліотеках, не такий вже і малий. Він корелюється з офіційною статистикою тих, хто скористався послугами бібліотек у 2022 році. Зокрема послугами бібліотек скористалися 7,1 мільйона українців. Якщо за віком, то до 15 років – 2,2 мільйона. До 7 років – 244 тисячі, 15-17 років – 579 тисяч, 18-21 рік – 598 тисяч, від 22 років і старше – 3,7 мільйона", – сказала президентка Української бібліотечної асоціації, голова Наглядової ради УІК Оксана Бруй під час презентації дослідження "Як читають українці під час повномасштабної війни – 2023".
Водночас Бруй констатувала, що з 2018 року спостерігається спад читання в бібліотеках.
Однією з причини є необхідність поповнення бібліотечних фондів сучасною актуальною літературою.
Також експертка зауважила, що багато людей, які були читачами в бібліотеках, зараз служать на фронті або виїхали за кордон.
Нагадаємо, для українських дітей запустили безкоштовну онлайн-бібліотеку Library For All Ukraine, в якій представлені сотні книг українською та англійською мовами.
Також повідомлялось, що в Львівському центрі Довженка за проєкту Unicef "Спільно" запрацювала бібліотека з безкоштовними іграшками для дітей.
Окрім того, повідомлялось, що у Донецькій області в місті Курахове діти самостійно влаштували бібліотеку.
У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech. Про це… Читати більше
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше
Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.