Про це заявив начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, повідомляє Рубрика з посиланням на дискусійну панель "2024: виклики і перспективи".
"Для розуміння: сукупно Сили оборони України зараз — назву трошки умовну кількість, щоб ми не підійшли до держтаємниці — мільйон сто. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація. Треба відкидати навіть думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Мільйон сто не покриє ніякий рекрутинг. Це така ж проблема, як і з боєприпасами, бо обсяги — величезні", – заявив Буданов.
За його словами, цю кількість (осіб — ред.) треба тримати постійно.
Він сказав, що одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян.
"З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей — примусово, не примусово – або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали (у армію — ред.) — їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто", – розповів глава ГУР.
Як зазначив очільник воєнної розвідки, є певні причини для того, що люди не хочуть іти у Сили оборони.
"Зараз у Силах оборони платять гарні гроші. Тобто, мотиваційний чинник як матеріально-фінансова винагорода – точно вже не перший. І постає питання: чому так? Однієї відповіді я не знаю, і я впевнений, що її не існує. Це комплексна проблема", – вважає Буданов.
На його думку, гроші тут не вирішать проблему.
"Тут потрібен і правильний соціальний діалог, і правильне обґрунтування, але просто словами це вже не вирішити", – заявив він.
Він пояснив, що нині в Україні немає стільки людей, охочих робити будь-що, а тим паче йти воювати.
"А це ж поточне. Будуть втрати, і цю кількість треба тримати постійно", – зауважив він.
Що відомо про мобілізацію в Україні
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський поставив завдання головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову та іншим представникам уряду презентувати комплексний план щодо проведення мобілізації в Україні.
Окрім того, Міністерство оборони України оголосило про затвердження нової концепції набору в армію, яка, зокрема, передбачає відмову від термінової служби та запровадження рекрутингу.
Однак, як зазначила заступник голови Міноборони Наталія Калмикова, поки триває повномасштабна війна, заклик залишатиметься.
За словами чиновниці, затверджена концепція є рамковим документом, який визначає бачення того, як конкретно розвиватиметься система роботи з особовим складом. Концепція передбачає розробку дорожньої карти, яка опише термін її реалізації на період до 2028 року.
Також, Міністерство оборони та найбільший український сайт з працевлаштування Work.ua підписали меморандум про співпрацю. Відтепер рекрутинг до Збройних сил України проводитимуть на платформі.
Нагадаємо, у липні Зеленський підписав закон щодо розширення підстав звільнення з військової служби в період воєнного стану. Це стосується військовослужбовців, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час захисту України.
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.