fbpx
Сьогодні
18:37 17 Гру 2023

Для підтримки наявної чисельності Сил оборони Україні потрібна мобілізація, - Буданов

Фото: З відкритих джерел

Станом на сьогодні чисельність Сил оборони сукупно, умовно кажучи, становить близько мільйона ста тисяч осіб, і ці обсяги не може перекрити жоден рекрутинг, тож без мобілізації Україна обійтися не зможе.

Про це заявив начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, повідомляє Рубрика з посиланням на дискусійну панель "2024: виклики і перспективи".

"Для розуміння: сукупно Сили оборони України зараз — назву трошки умовну кількість, щоб ми не підійшли до держтаємниці — мільйон сто. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація. Треба відкидати навіть думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Мільйон сто не покриє ніякий рекрутинг. Це така ж проблема, як і з боєприпасами, бо обсяги — величезні", – заявив Буданов.

За його словами, цю кількість (осіб — ред.) треба тримати постійно.

Він сказав, що одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян.

"З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей — примусово, не примусово – або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали (у армію — ред.) — їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто", – розповів глава ГУР.

Як зазначив очільник воєнної розвідки, є певні причини для того, що люди не хочуть іти у Сили оборони.

"Зараз у Силах оборони платять гарні гроші. Тобто, мотиваційний чинник як матеріально-фінансова винагорода – точно вже не перший. І постає питання: чому так? Однієї відповіді я не знаю, і я впевнений, що її не існує. Це комплексна проблема", – вважає Буданов.

На його думку, гроші тут не вирішать проблему.

"Тут потрібен і правильний соціальний діалог, і правильне обґрунтування, але просто словами це вже не вирішити", – заявив він.

Він пояснив, що нині в Україні немає стільки людей, охочих робити будь-що, а тим паче йти воювати.

"А це ж поточне. Будуть втрати, і цю кількість треба тримати постійно", – зауважив він.

Що відомо про мобілізацію в Україні

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський поставив завдання головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову та іншим представникам уряду презентувати комплексний план щодо проведення мобілізації в Україні.

Окрім того, Міністерство оборони України оголосило про затвердження нової концепції набору в армію, яка, зокрема, передбачає відмову від термінової служби та запровадження рекрутингу.

Однак, як зазначила заступник голови Міноборони Наталія Калмикова, поки триває повномасштабна війна, заклик залишатиметься.

За словами чиновниці, затверджена концепція є рамковим документом, який визначає бачення того, як конкретно розвиватиметься система роботи з особовим складом. Концепція передбачає розробку дорожньої карти, яка опише термін її реалізації на період до 2028 року.

Також, Міністерство оборони та найбільший український сайт з працевлаштування Work.ua підписали меморандум про співпрацю. Відтепер рекрутинг до Збройних сил України проводитимуть на платформі.

Нагадаємо, у липні Зеленський підписав закон щодо розширення підстав звільнення з військової служби в період воєнного стану. Це стосується військовослужбовців, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час захисту України.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: