У столиці відкрили центр, де собак вчитимуть охороняти людей та вантажі на вокзалах: у чому рішення
16 грудня, в Києві відкрили сучасний кінологічний центр для чотирилапих охоронців, які після навчання у центрі охоронятимуть об'єкти "Укрзалізниці".
Про це повідомили на офіційній сторінці АТ "Укрзалізниця" в фейсбуці, пише Рубрика.
У чому проблема?
Через це Укрзалізниця посилила безпековий контроль на залізничних об'єктах, зокрема, на вокзалах, з метою недопущення перевезення громадянами вибухонебезпечних та інших не дозволених для перевезення речовин та зброї без належного дозволу.
Уже з 9 жовтня, на вокзальних комплексах та в поїздах Укрзалізниці розпочали роботу перші маршали залізничної безпеки. Це працівники відомчої воєнізованої охорони товариства, головне завдання яких — контролювати безпекову ситуацію в пасажирських перевезеннях та своєчасно реагувати у разі потреби.
Однак виявити небезпечні або заборонені предмети людині важко, а саме чотириногі помічники досить вправно можуть виконувати цю роботу.
Яке рішення?
Раніше ми писали, що перевізник планував щорічно готувати близько 30 собак для виконання різних завдань.
"Наразі у ньому виховують 11 бельгійських вівчарок малінуа", розповіли в Укрзалізниці.
Як це працює?
Як розповіли в Укрзалізниці, для службових собак створили комфортні умови.
У центрі облаштували 12 вольєрів та 2 спеціальні вольєри для породіль і цуценят. Окрім того, тут працюватиме цілодобова ветеринарна клініка.
На сьогодні в центрі виховують 13 службових собак різних порід.
З кожним собакою працюють кваліфіковані кінологи, які вчать виявляти:
- заборонені до перевезення у поїздах речовини,
- зброю,
- вибухові предмети.
"Праця чотирилапих охоронців — це сьогоденна складова безпеки пасажирів та вантажів", наголосив перевізник.
У планах "Укрзалізниці" створити такі ж кінологічні центри в Одесі, Дніпрі, Харкові і Львові. Там хочуть виховати 1 тисячу чотирилапих охоронців для забезпечення безпеки пасажирів.
Нагадаємо, що в Ужгороді за допомогою чотирилапих друзів впроваджують проєкт підтримки ветеранів війни у боротьбі з психологічними травмами.
Окрім того, до кінця 2025 року, згідно з проєктом ЄС, відбудеться ще три етапи передачі Україні собак-саперів. Під час другого етапу, що завершився в Польщі, передано вісім собак, дев'ятий наразі не пройшов сертифікацію і його буде передано пізніше.
Також ми писали, що метод лікування та реабілітації військових, під час якого використовують спеціально навчених собак, є одним з ефективних способів, при якому тварини здатні позитивно впливати на психофізичний стан бійців.