Про це пишуть Financial Times, "Європейська правда".
США публічно не підтримували конфіскацію активів Росії, але в останні тижні зайняли більш рішучу позицію в непублічних дискусіях у межах G7, стверджуючи, що існує шлях до конфіскації активів, який "відповідає міжнародному праву".
"Члени G7 та інші особливо постраждалі держави можуть заарештувати російські суверенні активи як контрзахід, щоб спонукати Росію припинити агресію", йде мова в дискусійному документі уряду США, з яким ознайомилося Financial Times.
Там пояснюють, що з огляду на російську агресію в Україні конфіскація активів може бути "застосована як законний контрзахід тими державами, які постраждали як такі, на яких особливою мірою вплинуло порушення Росією міжнародного права".
Американське джерело FT підтвердило, що Вашингтон веде активні перемовини про використання російських суверенних активів. Співрозмовник видання вважає, що рішення можна ухвалити швидко.
Він також припустив, що це питання можуть обговорити лідери G7 на зустрічі в лютому 2024-го, до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
У дискусіях, які переповідає FT, також лунає думка, що конфіскація російських активів може стати джерелом надання Україні допомоги в той час, як США і ЄС через внутрішні суперечки не схвалили фінансової підтримки на 2024 рік.
"Ми повинні знайти спосіб отримати гроші в Україну в будь-якій формі. І все більше і більше країн вказують на активи й дивуються, чому вони все ще залишаються там", – сказав один з дипломатів ЄС, який брав участь у переговорах на саміті Євросоюзу цього тижня.
Нагадаємо, що Європейський Союз планує залучити 15 мільярдів євро із заморожених російських активів для надання фінансової допомоги Україні.
Окрім того, Європейська комісія 12 грудня затвердила пропозицію законодавчого акта про використання для відновлення України доходів від заморожених російських активів.
Як повідомив у вівторок у Брюсселі журналістам високопоставлений чиновник Єврокомісії, текст пропозицій не буде оприлюднено, його передадуть Європейській Раді для вивчення з подальшим ухваленням рішення.
Виділення 50 млрд євро для України
14-15 грудня у Брюсселі відбувся саміт лідерів країн Європейського Союзу. На ньому обговорювали декілька питань, які стосуються України.
Так, 14 грудня, лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення почати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
Водночас, за підсумками дискусії, глави держав та урядів не змогли досягти консенсусу та прийняти поправки до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачали, зокрема, створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для бюджетної підтримки України в умовах війни та для створення умов для її повоєнного відновлення.
Розгляд цього питання європейські лідери перенесли на початок наступного року.
Ватро зазначити, що Угорщина наклала вето на рішення, решта 26 країн його підтримали. Прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не схвалить таке рішення, допоки блок не виплатить усі призначені для його країни кошти, які були заморожені.
При цьому в Міністерстві закордонних справ України заявили, що рішення про 50 млрд євро вже принципово прийнято. І у січні має відбутися завершення всіх юридичних процедур.
Значні зміни в популярності каналів та типів контенту продемонструвало нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, провели телефонну розмову.… Читати більше
Печерський районний суд Києва продовжив до 23 грудня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту… Читати більше
Під час засідання 15 листопада уряд ухвалив порядок реалізації проекту зимової підтримки українських родин, повідомив… Читати більше
15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше
Выбор CRM-системы для команды может быть непростой задачей, особенно для небольших интернет-магазинов, которые имеют ограниченные… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.