Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міноборони.
У чому проблема?
На фронті під час бойових дій українські захисники втрачають техніку та військове спорядження, зокрема і військово-медичне майно.
Але за все втрачене раніше потрібно було звітуватися. Після цього проводилося розслідування по кожній одиниці військового майна та потім надавався дозвіл на її списування.
Варто зазначити, що аптечки, сумки та наплічники вважались інвентарним майном. А значить і його списання було надзвичайно ускладнене, часто – нездійсненне.
Унаслідок чого військові частини не могли замовити нові аптечки. Адже, за документами, на балансі військових частин забезпечення було стовідсоткове.
"Військові частини раніше не могли швидко списати використані аптечки і отримати нові: процес тривав місяцями і передбачав 20 етапів", зазначила заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова.
Яке рішення?
"Відсутність дієвої системи списання медичного майна була величезною проблемою, її подолання давно на часі", підкреслила посадовиця.
Тому наказ, який підписав Міністр Рустем Умєров, зокрема, дозволить пришвидшити надходження нових аптечок у військові частини.
Як це працює?
"Після нашої реформи лишається шість етапів і три документи, які можна зробити дуже оперативно", уточнила Калмикова.
Як працюватиме новий порядок списання:
Фото: Телеграм / Міністерство оборони України
Завдяки спрощенню процедури та скороченню строків списання, командири оперативніше отримуватимуть інформацію про потребу у військовій техніці.
Нагадаємо, що у жовтні Міністерство оборони України дозволило списувати втрачене у бою військове майно за спрощеною процедурою: за два тижні замість шести місяців.
Окрім того, Міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про створення медичного департаменту Міноборони України. Серед іншого, це дозволить провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів.
Також Міноборони продовжує впроваджувати ще одні стандарти НАТО з підготовки та проведення військових операцій: в українській армії з'явиться поняття "повітряних та космічних операцій".
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.