Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
"Вчорашні рішення демонструють, що Європейський Союз виконує свої обіцянки. Причина для розширення сьогодні ніколи раніше не була більш потужною та невідкладною. У світі, який здригається від багаточисельних криз, це інвестиція в стабільність і безпеку, а також – у заможність усього нашого континенту. Це також велика інвестиція в демократію, яка залишається високою та об'єднаною", – наголосила президентка Європейської комісії.
Вона зауважила, що кроки з розширення ЄС, які були в четвер погоджені на вищому рівні, є видатною позначкою для всієї спільної історії Європейського Союзу.
Зокрема, це стосується рішення відкрити переговори щодо розширення з Україною і Молдовою, надати статус країни-кандидата для Грузії, відкрити переговори про входження до ЄС із Боснією і Герцеговиною, щойно ця країна відповідатиме необхідним для цього критеріям.
"Ми також потужно підтвердили наше колективне зобов'язання перед майбутнім, в якому всі шість наших партнерів у Західних Балканах будуть частиною нашого Європейського Союзу. Наприклад, для Албанії та Північної Македонії Європейська комісія має на меті відкрити переговори про входження, навколо перших так званих фундаментальних кластерів, якомога швидше. Ми маємо намір досягти цієї мети вже наступного тижня", – додала фон дер Ляєн.
Нагадаємо, що 14 грудня, лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення почати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
Водночас, за підсумками дискусії, глави держав та урядів не змогли досягти консенсусу та прийняти поправки до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачали, зокрема, створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для бюджетної підтримки України в умовах війни та для створення умов для її повоєнного відновлення. Розгляд цього питання європейські лідери перенесли на початок наступного року.
Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.
Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.
Нещодавно в Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.