Фото: надане ШоТам
Про це пише ШоТам, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
У Борзнянському ліцеї, що на Чернігівщині, для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, з багатодітних сімей і малозабезпечених, у складних життєвих обставинах, наразі вчиться 310 дітей.
Це найбільша кількість учнів за весь час існування закладу, зауважує заступниця директора Ірина Сова.
Цікаво те, що в стінах закладу кілька років поспіль працюють кулінарний і перукарський гуртки, де діти можуть вчитися готувати, стригти і робити зачіски.
Навчаючись у закладі, діти отримують навички реальної професії. Це все для того, аби після закінчення навчального закладу вони не боялися безробітного майбутнього.
Під час війни гурток – це ще певна віддушина для дітей
Яке рішення?
Команда відомого кухаря Євгена Клопотенка у Києві провела майстер-клас для дітей із кулінарного гуртка з Борзнянського ліцею для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних сімей та малозабезпечених.
Фото: надане ШоТам
Як це працює?
Вчилися готувати галушки — традиційну українську страву з категорії "різдвяних".
Також обговорювали цінність і відмінність української кухні.
Кулінарний гурток у Борзні на Чернігівщині організувала та забезпечує громадська спілка "Освіторія" в межах проекту "Перша професія".
Насамперед важливо те, що діти виходять із цих гуртків зі знаннями та навичками, які неможливо втратити, зазначає керівниця проекту "Перша професія" Інна Іванова.
"Якщо навіть діти не оберуть собі для професії напрямок гуртка, на якому навчаються, завжди можуть використовувати набуті компетенції в іншій сфері чи монетизувати власне хобі", — вважає вона.
Зазначимо, що проект "Перша професія" громадська спілка "Освіторії" реалізує понад 10 років — цим проектом допомагають соціально незахищеним і дітям-сиротам здобути навички першої професії і не боятися безробітного майбутнього.
У межах проекту спілка організовує гуртки в навчальних закладах, де діти під наглядом професійних менторів опановують навички реальної професії.
Наразі в Україні в межах проекту функціонують 25 гуртків із різних практичних професій.
Зауважимо, що шеф-кухар Євген Клопотенко та ЮНІСЕФ проводять кулінарні майстер-класи для дітей.
Зазначається, що процес взаємодії та спільного приготування їжі з відомим кулінаром допоможе дітям під час війни.
Під час майстер-класів працюють психологи та навчають батьків способів підтримки своїх дітей. Також кухарі розповідають про фундамент здорового харчування.
Нагадаємо, в Одесі запрацював хаб, де навчатимуть готувати страви зі шкільного меню Клопотенка.
Також повідомлялось, що Клопотенко запропонував створити в Києві музей культури приготування борщу.
На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.