Про це Укрінформу повідомив т. в. о. начальника управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський передає Рубрика.
У чому проблема?
Основною тенденцією розвитку сучасного світового туризму є посилення роботи зі створення сприятливого середовища всім категоріям туристів.
Встановлено, що забезпечення в Україні безбар'єрного простору для людей з обмеженими можливостями здоров'я в сучасних реаліях є надзвичайно актуальним.
Доведено, що туризм, будучи унікальним явищем в області реабілітації людей з обмеженими можливостями, дозволяє вирішувати велику кількість проблем.
Визначено, що ринок доступного туризму це лояльний ринок, що зростає, який приносить конкурентні переваги і нові можливості бізнесу
Яке рішення?
На території історико-культурного заповідника "Тустань" на Львівщині з'явилися нові туристичні об'єкти, що сприятимуть інклюзивному туризму.
Як це працює?
"Історико-культурний заповідник "Тустань" за попередніми підсумками 2023 року – найпопулярніша туристична локація на Львівщині. До першого грудня тут побувало майже 178 тисяч відвідувачів. Нещодавно тут з'явились нові туристичні об'єкти, серед яких є й такі, що сприятимуть інклюзивному туризму. Йдеться про першу тактильну мініскульптуру для людей з порушенням зору, створену на території області за межами Львова", – зазначив Лозинський.
Бронзовий макет реконструкції фортеці Тустань встановили у вхідній зоні заповідника, біля підніжжя Тустанських скель. Макет містить:
Автором тактильного архітектурного макету є скульптор Василь Одрехівський.
Загальний кошторис проєкту становить 462,7 тис. грн.
"Тактильна мініскульптура – це один з перших елементів в частині розвитку безбар'єрного простору на території Тустані. Наступний крок – проведення аудиту щодо комплексної адаптації історико-культурного заповідника для осіб з інвалідністю. Ініціативу заплановано здійснювати за підтримки проєкту "Говерла" від USAID", – додав Лозинський.
Також серед нових об'єктів Тустані – бойківська хата початку ХХ ст., яку до Урича перевезли з села Плав'я. Врятована хата з різьбленою галереєю – один з останніх збережених зразків місцевої школи народного будівництва. Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Організації реагування на надзвичайні ситуації в області культури (CER), Нідерланди.
За підтримки УКФ цьогоріч на Тустані вдалося реалізувати також проєкт "Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості".
Зокрема, з'явився застосунок "Тустань Гід", в якому синхронізована вся необхідна інформація для туристів про існуючі маршрути довкола пам'ятки. Також тут створили простір, який відповідає важливим критеріям для роботи з дітьми.
Довідка
Тустань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ ст., давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області, поблизу села Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниця.
Унікальна пам'ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника "Тустань".
Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.
Як писала Рубрика, компанії бренду UPfamily ініціювали проєкт "Подорожі без бар'єрів". Туристичні послуги й зокрема подорожі літаками робитимуть більш доступними для різних категорій клієнтів, зокрема для пасажирів з розладами аутистичного спектра (РАС).
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.