fbpx
Сьогодні
20:57 14 Гру 2023

Рішення дня: створено наочний інструмент моніторинг вступу України до ЄС

13 грудня у Києві відбулася презентація пілотного проєкту "Моніторинг вступу України до ЄС", який Центр Бендукідзе реалізує у партнерстві з Liberte, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

Про це пише Рубрика.

До обговорення перших результатів дослідження долучилися експерти  профільних секторів, а також Іван Нагорняк, заступник гендиректора Урядового офісу координації європейської та Євроатлантичної інтеграції СКМУ.

У чому проблема?

Україна переживає ключовий період у своїй історії, продовжуючи свій рух до вступу до Європейського Союзу, попри повномасштабне вторгнення. Цілком очікувано, що до цього процесу прикута увага як в самій Україні, так і поза її межами.

Яке рішення?

Команда проєкту "Моніторинг вступу України до ЄС" створила наочний інструмент моніторингу інтеграційного шляху України, котрий оновлюється щомісяця. Під час події було презентовано сайт проєкту, де можна познайомитися з першими результатами.

Моніторинг вступу України до ЄС

Як це працює?

Дослідження проводиться у таких ключових сферах:

  • верховенство права,
  • вільне переміщення товарів та митниця,
  • цифрова трансформація,
  • соціальна політика та ринок праці,
  • підприємництво та промислова політика,
  • транспортна політика.

Моніторинг базується на методі Rapid Appreciate. Незалежні експерти профільних галузей здійснюють оцінювання відібраних "подій" і поточного стану справ у своїй сфері.

Моніторинг вступу України до ЄС

Проєкт вирізняється зосередженістю на аcquis ЄС, а не вимогах Угоди про асоціацію.

Окрім того, проєкт досліджує не лише існуюче та заплановане законодавство, а й хід імплементації, для отримання більш реалістичної картини інтеграційного прогресу України. Результати цього моніторингу можуть бути використані під час переговорів про вступ урядами України та ЄС.

Нагадаємо, що 14 грудня, лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення почати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.

Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.

Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.

Нещодавно в Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: