Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram керівника Офісу президента України Андрія Єрмака.
Посадовець зазначив, що окупанти могли бити по столиці саме такими ракетами і ціллю ворога був об'єкт інфраструктури.
Своєю чергою російські джерела повідомляють, що ЗУР 48Н6 має бойову частину спрямованого типу. Ракета перевершує за габаритами 5В55РМ. Для неї була розроблена пускова установка Б-203А.
Ракета 48Н6 має максимальну дальність ураження до 150 км, але система управління, що існувала на 1993 рік, допускала дальність тільки 93 км.
Ще у січні 2023 року американська аналітична установа Jamestown Foundation у своїй публікації на тему російського ВПК зауважила, що загалом військово-промисловий комплекс рф виготовляє в декілька разів більше зенітних ракет на рік, аніж крилатих.
Мова йде про близько 2000 зенітних ракет до систем ППО усіх типів. Для порівняння американська оборонна промисловість на рік виготовляє до 600-650 зенітних ракет усіх типів. Ймовірно, цим і пояснюється запуск по українській столиці саме таких ракет.
Зауважимо, що ще після ударів 11 грудня речник Повітряних сил Юрій Ігнат закликав дочекатися висновків про те, які саме ракети було використано: балістичні Іскандер-М, або зенітні керовані ракети С-400.
Нагадаємо, що два дні тому, 11 грудня, російські війська також атакували столицю балістичними ракетами. Сили протиповітряної оборони знищили усі ворожі цілі.
Тоді у Бортничах, приватному секторі Києва, було багато пошкоджень і руйнувань за різними адресами унаслідок падіння уламків збитих балістичних російських ракет. Постраждало загалом четверо людей.
Що відомо про атаку дронів та ракет на регіони та столицю України
Нагадаємо, звечора, 12 грудня, окупанти запустили по низці регіонів 10 ударних безпілотників, а вже вночі, на 13 грудня, у Києві прогриміли потужні вибухи. Росія атакувала столицю 10 балістичними ракетами.
"Усі десять цілей, що летіли у напрямку міста Київ по балістичній траєкторії, збито зенітним ракетним підрозділом Повітряних Сил. Тип ракет, може бути встановлено лише після вивчення уламків відповідними службами", — уточнили в Повітряних Силах.
За даними КМВА, внаслідок роботи ППО по збиттю ворожих повітряних цілей у Києві загалом зафіксовано біля десятка випадків падіння уламків.
Станом на цей час інформації стосовно загиблих немає. Найстаршій постраждалій – 80 років, наймолодшій – 5 рочків. Загалом за медичною допомогою звернулися 53 мешканці столиці.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.