Про це сьогодні у Брюсселі перед початком саміту ЄС-Західні Балкани сказав президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Теми порядку денного надзвичайно важливі для майбутнього усього політичного проєкту Європейського Союзу. Саме тому фундаментальним є залишатися єдиними, взяти до уваги всі чутливі моменти та занепокоєння, але бути єдиними, висловити нашу підтримку для України та зробити додаткові кроки в сфері розширення. Розширення є процесом, який ґрунтується на заслугах, і ми про це скажемо ще раз нашим друзям у Західних Балканах. Ви знаєте мою особисту позицію. Я вважаю, що ми маємо бути готовими (до розширення – ред.) до 2030 року. Це дуже чіткий намір, який потребує великих зусиль з обох боків», – наголосив Мішель.
Він підтвердив, що сьогодні зустрічатиметься з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який до цього заперечував позитивні рішення Європейської ради щодо України, щоб спробувати його переконати у необхідності підтримати спільну позицію більшості країн ЄС. Разом з цим він наголосив, що продовжуватиме шукати єдності позицій.
«Ми працюємо день і ніч, щоб досягти позитивного рішення, тому що в ЄС є фундаментальні принципи, що прописані в угодах – для певних рішень вимагається одноголосність. Якщо ми поважаємо верховенство права, ми маємо поважати угоди. Зараз тривають дебати, щоб одного дня адаптувати процес ухвалення рішень, ці обговорення вже почалися з лідерами. Але для мене головне – бути охоронцем європейської єдності. Для цього і є Європейська рада. Це означає, що навіть якщо є певні відмінності, важливо поважати кожного та подивитися, як ми можемо досягти спільної позиції. Тому що ми сильні, коли об'єднані», – зауважив президент Європейської ради.
«Не секрет, що ця Європейська рада буде важкою. Але ми не здаватимемося і напружено працюватимемо впродовж наступних годин. Я розраховую на почуття колективної відповідальності з усіх сторін, щоб ми стали сильнішими та змогли захистити наші фундаментальні інтереси будь-де, по всьому Європейському Союзу», – додав Шарль Мішель.
Як повідомлялося, 14-15 грудня в Брюсселі відбудеться зустріч глав держав та урядів країн ЄС, які мають розглянути надважливі для України питання. Йдеться про рішення ЄС розпочати з Україною переговори щодо членства та виділити 50 мільярдів євро в бюджеті ЄС на 2024-2027 роки для створення так званого Українського фонду, що дозволить надати України фінансову стабільність в умовах війни і допоможе у відновленні.
У 2025 році Північна Корея передасть російській армії щонайменше 150 балістичних ракет малої дальності KN-23,… Читати більше
Як створити сайт для NGO: Inweb запустила безкоштовний курс для українських неприбуткових організацій Про це… Читати більше
У Києві 28-річний підозрюваний у самовільному залишенні військової частини напав з ножем на працівника Державного… Читати більше
У ніч проти 23 січня війська рф атакували Україну 92 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Троє українських моряків, які були захоплені в полон під час захоплення вантажного судна Galaxy Leader… Читати більше
На полях Всесвітнього економічного форуму під час відвідування виставки в Українському домі в Давосі президент… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.