В Україні розробили заходи безпеки для стадіонів, щоб повернути на трибуни глядачів: у чому рішення
Міністерство молоді та спорту спільно з Міністерством внутрішніх справ розробили заходи безпеки, які дозволять глядачам повернутись на трибуни.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу відомства.
У чому проблема?
Пів року після повномасштабного вторгнення російської армії футбольні матчі в Україні взагалі не проводили.
Але потім теж пішли на ризик та дозволили. Тепер кожного разу під час тривоги учасники матчів мають іти в укриття. Через це матчі іноді можуть тривати і по три, і по чотири години.
"Повернення уболівальників допоможе стадіонам та клубам знову бути фінансово спроможними, та й жодна телетрансляція повністю не замінює емоції стадіону. Але першочергове питання для нас — безпека глядачів та спортсменів", – сказав в.о. міністр спорту.
Окрім того, Уряд доручив Міністерству спорту, МВС та безпековим органам розробити алгоритм допуску людей на трибуни.
"Жодна телетрансляція не замінить емоції стадіону, але нашим пріоритетом була і буде безпека глядачів", зазначив Бідний.
Яке рішення?
"Ми дуже відповідально підійшли до розробки заходів спільно із безпековими структурами. Ми маємо повернути вир емоцій на стадіони так само як свого часу повернули глядачів у кінотеатри та на концерти", наголосив очільник міністерства.
Як це працює?
Згідно з порядком проведення спортивних змагань, попередній огляд місця, на якому вони відбуватимуться, здійснюватиметься робочою групою за участі представників:
- спортивної федерації,
- керівництва спортивної споруди,
- представників структурного підрозділу молоді та спорту ОВА із залученням ДСНС та Національної поліції.
Зокрема, перевірятимуть захисні споруди у якості укриття для всіх учасників змагань на відстані не більше ніж 500 метрів від місця проведення заходу:
- з урахуванням часу евакуації до 10 хвилин пішим кроком,
- з урахуванням умов пересування маломобільних осіб.
Також визначатимуть кількість осіб, яких зможе прийняти найпростіше укриття або захисна споруда, з урахуванням кількості спортсменів, тренерів, суддів та фахівців, адміністративного персоналу та глядачів.
За результатами огляду буде складено відповідний акт, в якому зазначать:
- адресу та орієнтовну кількість осіб, яких може вмістити укриття або споруда,
- орієнтовна відстань до укриття.
Передбачають, що керівництво спортивної споруди має розробити план дій на випадок оголошення повітряної тривоги з урахуванням умов безперешкодного доступу до укриття осіб з інвалідністю. У плані повинні бути викладені поетапні дії та заходи, яких слід вжити за цих обставин.
Схеми шляхів евакуації повинні бути розміщені у всіх доступних місцях спортивної споруди.
Також спортсмени, тренери, судді та інші фахівці, які залучені до проведення змагань, в обов'язковому порядку:
- мають пройти інструктаж,
- завізувати ознайомчу форму, що є невід'ємною складовою заявки на змагання.
Нагадаємо, що у німецькому Гамбурзі виконавчий комітет УЄФА схвалив зміни в форматі жіночої Ліги чемпіонів, вони відповідатимуть змінам у чоловічій Лізі чемпіонів.
Окрім того, футбольний клуб "Полісся" відкриває унікальну зимову фан-зону, яка працюватиме з листопада 2022 до березня 2023 року.