На Тернопільщині відкрили другий в Україні Центр цифрової безбар’єрності: для чого це рішення
Другий в Україні Центр цифрової безбар'єрності відкрили в Лановецькій громаді на базі Дія.Центру.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Тернопільську обласну військову адміністрацію.
У чому проблема?
Сьогодні дуже актуальною є проблема вільного доступу до цифрової інфраструктури та отримання цифрових навичок. Це вкрай потрібно для людей похилого віку та інвалідністю.
Яке рішення?
У Лановецькій громаді відкрито другий в Україні Центр цифрової безбар'єрності. Тут люди різних суспільних груп зможуть зручно та доступно отримати освітні послуги та консультації без перешкод та дискримінації, відповідно до своїх потреб та можливостей.
Як це працює?
Центр відповідає вимогам фізичної доступності й обладнаний апаратним та спеціалізованим програмним забезпеченням. Його роботу забезпечують тренери, які пройшли попереднє навчання та мають навички у взаємодії з відвідувачами усіх суспільних груп населення, у проведенні навчання, тренінгів, наданні індивідуальних консультацій.
Створення таких центрів виконується в рамках флагманського проєкту «Створення цифрових безбар'єрних територіальних центів» для того, щоб підвищити рівень інклюзії та розвивати цифрову освіту серед різних категорій населення у Тернопільській області.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, незабаром в Україні презентують "Гайд безбар'єрних подій". Він розповідатиме, як зробити кожну подію, зібрання чи захід безбар'єрними. Про це дружина Президента Олена Зеленська сказала у виступі на Національному форумі прав людей з інвалідністю у Києві.
Зокрема, Зеленська зауважила, що українське суспільство змінюється й опановує безбар'єрну мову – як коректно говорити з людьми, травмованими, пораненими.