Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.
У чому проблема?
Люди, які регулярно використовують засоби для догляду за волоссям, можуть вдихати небезпечні хімічні речовини, які негативно впливають на здоров'я. У середньому людина може вдихнути до 17 міліграмів потенційно шкідливих хімічних речовин протягом 20-хвилинної процедури укладання.
Окрім того, засоби, що включають креми, олії та спреї, часто містять силоксан D5, який використовують для надання волоссю блиску та правильної структури. За словами дослідників, силоксан негативно впливає на дихальні шляхи, печінку та нервову систему лабораторних тварин.
"Попередні дослідження на тваринах показали, що силоксан D5 є "дуже стійким" у навколишньому середовищі та може накопичуватися в організмі, "існує мало інформації про його вплив на людину"", кажуть дослідники.
Яке рішення?
Оскільки ці речовини є широковживаними, важливо оцінити рівень їхнього розповсюдження в довкіллі.
Вивчення того, чи присутні вони в Антарктиці, допоможе зрозуміти, чи переносяться згадані силікони повітряними та водними масами на великі дистанції.
Як наголосили науковці, участь у дослідженні передбачена угодою про співпрацю, підписаною між НАНЦ та Silicones Europe – неприбутковою організацією, що представляє інтереси головних виробників силіконів в Європі.
Як це працює?
Згідно з договором, Silicone Europe закупить для НАНЦ багато необхідного наукового обладнання для якісного відбору проб.
Також українські науковці отримають новий досвід міжнародної співпраці заради глобальної мети – запобігати забрудненню планети Земля.
У межах проєкту на Антарктичному півострові та навколо нього (район станції "Академік Вернадський") планується відібрати проби:
Подібні дослідження проведуть також учасники польської антарктичної програми неподалік їхньої станції "Арцтовський".
Дослідники планують, що в травні всі проби відправлять у Норвегію. Там вчені аналізуватимуть, чи присутні в них визначені силіконові рідини і в яких концентраціях.
До кінця 2024 року очікується отримати попередні результати досліджень.
Нагадаємо, що у Бородянці Київської області зруйнований росіянами завод із виробництва екопакування "Еко Баскет" завдяки гранту "єРобота" відновила підприємиця Олена Мартинюк.
Також учні Куликівського ліцею вирішили, що не хочуть сидіти, склавши руки. Їхній проєкт — рішення для покращення навігації в рідному селі, привернення туристів та захисту довкілля.
"Рубрика" поговорила зі школярами та їхніми наставниками, щоб дізнатися, що "драйвить" молодь допомагати у відбудові України та як з'явилася ідея використовувати для цього пластикові кришечки. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Еконавігація: як підлітки на Чернігівщині відбудовують своє село та спрощують життя переселенцям".
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.