Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
У 1932–1933 рр. Україна стала місцем вчинення одного з найбільших злочинів в історії людства — геноциду, спланованого вбивства мільйонів українців з метою придушення національно-визвольного руху та недопущення виходу України зі складу СРСР і побудови незалежної української держави.
Геноцид був спрямований проти українських хліборобів, проти інтелігенції, української церкви, проти кожного активного носія української ідентичності.
Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му — законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. Відтак це зробили ще понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
Яке рішення?
Український інститут та креативна агенція Bickerstaff.932 розробили проєкт, де можна буде проаналізувати на геноцидну риторику будь-яке висловлювання публічних лідерів різних країн.
Проєкт створили для вшанування 90 роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні.
"Вшановуючи 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми розповідаємо світові правду про цю трагедію, її передумови та наслідки. Геноцид не трапляється раптово, це спланований і послідовний терор, який супроводжується геноцидною риторикою його ідеологів", зазначив Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.
Як це працює?
На сайті Genocide Speech Monitor можна безкоштовно проаналізувати будь-який вислів довжиною до 12 000 слів.
"Ми створили Genocide Speech Monitor — практичний інструмент для іноземних аудиторій, який дозволяє відстежувати таку риторику як у контексті Голодомору, так і подій сьогодення", розповідає Шейко.
Надалі функції планують розширити, щоб штучний інтелект аналізував публічну інформацію з відкритих джерел у режимі реального часу.
Сайт доступний у всіх країнах світу.
"Ми можемо провести чіткі паралелі між риторикою й діями Кремля в 1932–1933 роках і сьогодні. Це непокаране зло, яке знову повернулося в Україну.
Цим проєктом ми закликаємо інші країни звертати увагу на заяви їх лідерів і лідерів сусідніх країн", – розповідає стратегиня в Bickerstaff.932 Марія Кочуренко.
Нагадаємо, Рубрика писала, що Голодомор як злочин приховували десятиліттями. Де шукати імена рідних, що тоді загинули. Як звучить правда вустами людей, котрі пережили Голодомор. Що прочитати і подивитися про ці роки. Читайте у нашому матеріалі до Дня пам'яті жертв Голодомору: "Як вшанувати пам'ять жертв Голодомору. Зібрали все найважливіше".
Окрім того, до дня пам'яті жертв Голодомору у 1932-33 роках Міністерство внутрішніх справ передало у Національний музей Голодомору-геноциду 1022 справи періоду голоду на території України у минулому столітті.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.