Експерти Генпрокуратури встановили, що виробником БпЛА “Shahed” є іранська авіабудівна компанія

Ударні безпілотні апарати типу "Shahed-131\136", якими окупанти обстрілюють регіони країни з вересня 2022-го, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора з посиланням на експертизи у відповідь на запит Суспільного.

Це перші дані правоохоронних органів, що можуть офіційно свідчити про причетність Ірану до виробництва БпЛА.

Адже ще у січні цього року в департаменті протидії злочинів в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Суспільному повідомляли, що не можуть визначити:

  • країну-походження безпілотників,
  • шляхи постачання,
  • місце виготовлення та інші подробиці.

Та запевнили, що намагатимуться це встановити.

Як зазначають, експерти ідентифікували, що безпілотники з російським маркуванням "Герань" – це іранські "Shahed".

"Отримано висновки експертних досліджень, згідно з якими БПЛА з маркуванням "Герань-2" ідентифіковано як БПЛА камікадзе типу "Shahed-136".

Інший вилучений зразок під назвою "Герань-1" ідентифіковано як ударний БПЛА камікадзе "Shahed-131". Розробником та виробником вказаних БПЛА є компанія Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) Ісламської Республіки Іран", пояснили в листі-відповіді.

Водночас в листі немає висновків щодо ударних безпілотників інших типів, ймовірно, "Mohajer-6", "Італмас" та інших.

"Після проведення експертиз можна буде отримати відомості про застосування нових типів безпілотників, у тому числі "Італмас", чи інших. Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває", підкреслили у листі.

Ватро також зауважити, на запитання Суспільного щодо закордонних компонентів, які виявляють в дронах, прокуратура зазначила, що надіслала запити до 9 країн аби вставити шляхи постачання комплектуючих деталей. Перелік країн вони не уточнили.

"До 9 країн світу направлено запити про міжнародну правову допомогу з метою встановлення шляхів постачання комплектуючих деталей БПЛА подвійного призначення до Ісламської республіки Іран та російської федерації", підкреслили у відомстві.

Раніше фахівці Головного управління розвідки та КНДІСЕ показали Суспільному, що виявили в ударних безпілотниках елементи, зокрема з Японії, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Росії, Канади, Ірану та США.

Довідка

Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) – це іранська державна авіабудівна компанія, яка входить до складу Організації авіапромисловості Ірану та підпорядковується Міністерству оборони країни. Вона виготовляє або обслуговує військові та пасажирські гелікоптери, літаки та безпілотники.

На початку 2000-х "Антонов" спільно з HESA почали виробництво вантажно-пасажирських літаків Ан-140 в Ірані. Українська компанія продала ліцензію на виробництво літака, який назвали "IrAn-140" і виробляли до 2015-го року. За даними порталу The Mylitary Balance, нині два літаки експлуатує іранська поліція та щонайменше 6 літаків в Повітряних силах.

У травні 2022-го Iran Aircraft Manufacturing Company показала літак "Simorgh", створений на базі "IrAn-140".

Через атаки по українській території ударними БпЛА проти іранської Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) запровадили санкції у США, ЄС, Україні та Швейцарії.

Після введення західних санкцій, за даними журналістів-розслідувачів програми "Схеми", з іранською компанією продовжила співпрацювало українське держпідприємство "Мотор Січ".

Що відомо про позицію Ірану щодо війни рф проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.

За даними української розвідки, за даними української розвідки, росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання росії зброї для війни в Україні.

Розвідка США вважає, що після завершення будівництва заводу з виробництва дронів "Шахед" у росії той може мати значний вплив на війну в Україні.

Окрім того, американське видання отримало внутрішні документи про роботу заводу з виробництва іранських безпілотників у спеціальній економічній зоні "Алабуга" в російському Татарстані, який до 2025 року за планом має випустити понад 4000 дронів-камікадзе "Шахеди".

Свіжі дописи

  • Новини

Україна та Естонія підписали Меморандум про взаєморозуміння для поглиблення співпраці в транспортній сфері

В Одесі під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

Росіяни могли опанувати “якірний напад”: Плетенчук прокоментував пошкодження кабелів у Балтійському морі

Пошкодження підводного оптоволоконного кабелю у Балтійському морі свідчить про те, що росіяни могли опанувати новий… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

Молдова надасть Придністров’ю 3 млн кубометрів газу в кредит

Молдова надасть Придністров'ю 3 мільйони кубометрів газу для підтримки тиску в системі. Євросоюз виділить 30… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

У Кракові Президент України зустрівся з маршалком Сейму Польщі

У Кракові Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею.… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

У Києві розробили рекомендації щодо проведення загальнонаціональної хвилини мовчання: що відомо

Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни напрацювала пропозиції… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

Міноборони перевірило спроможності виробника флісових курток для ЗСУ

Міністерство оборони України продовжує працювати над забезпеченням ЗСУ якісним одягом, який відповідає сучасним вимогам. З… Читати більше

Monday January 27th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.