Фото: www.stephan-roehl.de
Про це пише Рубрика, посилаючись на сторінку київського офісу Фонду Генріха Бьолля.
Як повідомляють, до складу журі Жіночої премії Анни Кляйн входять:
Розповідають, ще у 2019 році соціологиня Юлія Спориш заснувала в Києві громадську організацію "Дівчата". Мета – сприяти сексуальній просвіті та запобігати ґендернозумовленому насильству. Після початку агресії рф завдань побільшало, і феміністка блискуче справляється з цим викликом.
Як зазначають у фонді, Юлію Спориш відзначили за боротьбу за права жінок.
Фото: Фейсбук / Юлія Спориш
Лише за минулий рік допомогу від "Дівчат" отримали 150 тисяч людей у 120 населених пунктах країни. Команда на 99% складається з жінок, і за час війни її чисельність зросла вдесятеро.
"Особливо сильне враження на журі жіночої премії Анни Кляйн справив той факт, що навіть у воєнні часи Юлія Спориш та всі учасниці ГО "Дівчата" продовжують боротися за гендерну рівність, присутність і керівну роль жінок у суспільстві та долати стереотипи в цій сфері", наголосили сайті премії.
Журі також відзначило "тверду віру Юлії в краще майбутнє феміністичного руху в Україні та відданість ідеям гендерно чутливого підходу до майбутньої відбудови країни".
Юлія Спориш регулярно бере участь у національних та міжнародних конференціях і заходах, як-от:
На всіх заходах активістка наголошує на важливості залучати жінок до відновлення держави.
В Україні кандидатка соціологічних наук є членкинею керівного комітету платформи гуманітарних неурядових організацій.
"Ця премія для мене велика честь і гордість, адже вона ще раз підтверджує, що ми, ГО "Дівчата", робимо кожен день для підтримки українських дівчат та жінок важливо та видимо. Що з усіх країн світу саме українка отримала премію, а це ще один шанс привернути увагу до нашої війни і залучити додаткові ресурси на подолання її наслідків", – написала переможниця в соцмережі.
Довідка
Зазначимо, премія Анни Кляйн – це щорічна німецька жіноча премія, що існує з 2012 року. Її присуджують жінкам з усього світу, які борються за гендерну рівність. Анна Кляйн – перша жінка-сенатор у Берліні. Вона була феміністкою, боролася за права жінок та ЛГБТ-спільноти.
Як заявляв раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, для досягнення гендерної рівності знадобиться ще три століття.
Нагадаємо, раніше ми писали, що хоч сучасні жінки і обіймають керуючі посади, працюють у політиці, служать на війні та досягають неймовірних кар'єрних висот, наш світ ще дуже далекий від гендерної рівності.
Попри війну Україна продовжує працювати над подолання гендерної нерівності, зокрема в оплаті праці. Станом на 2021 рік різниця становила 18% на користь чоловіків.
Нагадаємо, що у Балаклії, Харківської області, відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Це перший такий центр в Ізюмському районі та в деокупованій частині Харківської області.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.