Про це пише Рубрика, посилаючись на сторінку київського офісу Фонду Генріха Бьолля.
Як повідомляють, до складу журі Жіночої премії Анни Кляйн входять:
Розповідають, ще у 2019 році соціологиня Юлія Спориш заснувала в Києві громадську організацію "Дівчата". Мета – сприяти сексуальній просвіті та запобігати ґендернозумовленому насильству. Після початку агресії рф завдань побільшало, і феміністка блискуче справляється з цим викликом.
Як зазначають у фонді, Юлію Спориш відзначили за боротьбу за права жінок.
Лише за минулий рік допомогу від "Дівчат" отримали 150 тисяч людей у 120 населених пунктах країни. Команда на 99% складається з жінок, і за час війни її чисельність зросла вдесятеро.
"Особливо сильне враження на журі жіночої премії Анни Кляйн справив той факт, що навіть у воєнні часи Юлія Спориш та всі учасниці ГО "Дівчата" продовжують боротися за гендерну рівність, присутність і керівну роль жінок у суспільстві та долати стереотипи в цій сфері", наголосили сайті премії.
Журі також відзначило "тверду віру Юлії в краще майбутнє феміністичного руху в Україні та відданість ідеям гендерно чутливого підходу до майбутньої відбудови країни".
Юлія Спориш регулярно бере участь у національних та міжнародних конференціях і заходах, як-от:
На всіх заходах активістка наголошує на важливості залучати жінок до відновлення держави.
В Україні кандидатка соціологічних наук є членкинею керівного комітету платформи гуманітарних неурядових організацій.
"Ця премія для мене велика честь і гордість, адже вона ще раз підтверджує, що ми, ГО "Дівчата", робимо кожен день для підтримки українських дівчат та жінок важливо та видимо. Що з усіх країн світу саме українка отримала премію, а це ще один шанс привернути увагу до нашої війни і залучити додаткові ресурси на подолання її наслідків", – написала переможниця в соцмережі.
Довідка
Зазначимо, премія Анни Кляйн – це щорічна німецька жіноча премія, що існує з 2012 року. Її присуджують жінкам з усього світу, які борються за гендерну рівність. Анна Кляйн – перша жінка-сенатор у Берліні. Вона була феміністкою, боролася за права жінок та ЛГБТ-спільноти.
Як заявляв раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, для досягнення гендерної рівності знадобиться ще три століття.
Нагадаємо, раніше ми писали, що хоч сучасні жінки і обіймають керуючі посади, працюють у політиці, служать на війні та досягають неймовірних кар'єрних висот, наш світ ще дуже далекий від гендерної рівності.
Попри війну Україна продовжує працювати над подолання гендерної нерівності, зокрема в оплаті праці. Станом на 2021 рік різниця становила 18% на користь чоловіків.
Нагадаємо, що у Балаклії, Харківської області, відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Це перший такий центр в Ізюмському районі та в деокупованій частині Харківської області.
Протягом минулого тижня 833 українці звернулися до центрів рекрутингу, з них 185 розпочали оформлення до… Читати більше
"Укрнафта" пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину. Фактична глибина об'єкту… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров взяв участь у церемонії передачі Силам оборони України 230 пікапів… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок, яка… Читати більше
У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні… Читати більше
Почему стоматолог рекомендует конкретный вид зубных протезов, если вариантов так много? Можно ли отыскать лучший… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.