Розвідка Британії пояснила, навіщо окупантам постійно обстрілюють острів Зміїний

Імовірно кремль хоче продемонструвати силу в Чорноморському регіоні, завдаючи регулярних ударів російськими військовими по району біля острова Зміїний, неподалік якого нещодавно українські військові збили ворожий бомбардувальник Су-24М.

Про це пише Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Британські аналітики проаналізували нещодавній випадок знищення російського Су-24М, який, найімовірніше, був збитий українською ракетою класу "земля-повітря" із ЗРК над північно-західною частиною Чорного моря в районі Зміїного.

"З літа 2023 року Росія продовжує проводити високоризиковані ударні операції з екіпажем по острову", – зауважили в британській розвідці.

У Міноборони Британії вважають, що російські окупанти можуть здійснювати такі місії головним чином з інформаційною ціллю, оскільки острів Зміїний "став символом українського спротиву".

Як зазначили у огляді розвідники, так російська федерація хоче продемонструвати, що вона може проектувати силу в Чорному морі.

Також у британському міністерстві додають, що російський екіпаж літака з двох людей, швидше за все, загинув, а досягти успіху в пошуково-рятувальній операції інтервентам буде вкрай складно.

"Обидві сторони, як і раніше, зазнають регулярних втрат бойової авіації. Загалом протиповітряна оборона продовжує серйозно обмежувати ефективність тактичних повітряних операцій", підкреслили в публікації.

Також нагадаємо, що під час війни, щоб звільнити Чорне море від російських кораблів, Служба безпеки України вдало використала морські дрони Sea Baby. Зокрема, саме цими дронами було атаковано:

Нагадаємо, що за рік існування флот морських дронів уразив вісім російських суден: "Адмірал Макаров", "Іван Голубець", "Іван Хурс", "Сергій Котов", "Нафтовий маяк", "Новоросійськ", "Акулу" та "Серну". 

Окрім того, росіяни перемістили частину своїх кораблів із тимчасово захопленого Криму до Новоросійська, але цей порт не може вмістити всі російські кораблі, тому в рф вирішили використати для цього окуповану частину Грузії.

Що відомо про деокупацію Зміїного

30 червня російські загарбники були змушені покинути острів Зміїний після того, як українські захисники завдали по острову низку ударів, в тому числі і з української гаубиці "Богдана".

Міноборони рф підтвердило втечу, назвавши це "жестом доброї волі".

7 липня ОК "Південь" повідомило, що українські підрозділи спецпризначення висадилися на острів та виконали завдання з його зачистки.

Військові встановили й закріпили прапор України, який був доставлений на острів раніше — "як символ перемоги та відродження з цих руїн".

Свіжі дописи

  • Новини

Дитяче Євробачення 2024: Україна посіла третє місце

У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за кошти держави з початку року

Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Рожеві фламінго КиївЗоо переїхали на відпочинок у зимову резиденцію

Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Добровольці “Українського легіону” в Польщі склали Військову присягу

Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Українська збірна зіграла внічию з футболістами Грузії у Лізі націй УЄФА

На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Північна Корея передала росії РСЗВ та самохідні артустановки, – ЗМІ

Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше

Saturday November 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.