Про це повідомила пресслужба СБУ, пише Рубрика.
За даними слідства, директор одного з оборонних підприємств України держави разом зі спільниками намагався вкрасти майже чотири мільйони бюджетних гривень, передбачених на модулі підсилення потужності бортових радіолокаційних систем на українських винищувачах СУ-27.
Саме на цю суму директор заводу уклав договір з афілійованою комерційною структурою на придбання авіаційного модуля.
Підрядники поставили на підприємство несправні частини, але директор розпорядився взяти їх на баланс та оплатити.
Посадовець, за інформацією СБУ, підписав бухгалтерські документи на приймання несправного майна.
На їхній підставі оборонна компанія перерахувала комерсантам першу частину платежу у розмірі 1,9 мільйона гривень.
Надалі учасники "схеми" планували вивести ці гроші у тінь через підконтрольні фірми, перевести у готівку та розподілити між собою.
Однак правоохоронці своєчасно викрили оборудку та поетапно її задокументували.
Так, після викриття злочину на всю суму договору у розмірі 3,9 мільйона гривень суд наклав арешт, чим заблокував спроби їхнього привласнення.
Тепер уже ексдиректору держпідприємства, керівнику фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам вручили підозри за двома статтями Кримінального кодексу України:
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зокрема, перевіряється причетність фігурантів до вчинення злочинів під час укладання інших оборонних договорів.
Підозрюваним загрожує до 12 років тюрми.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
Правоохоронці зокрема перевіряють причетність фігурантів до вчинення інших злочинів під час укладання оборонних договорів.
Нагадаємо, СБУ запобігла продажу до росії партії авіаційних комплектуючих, які були викрадені на одному із українських підприємств. Мова йде про стартер-генератори та авіанасоси із запчастинами до багатоцільових винищувачів МіГ-29 на суму понад 10 млн грн.
Також повідомлялось, що в Кропивницьку Кіровоградської області викрито ділка, який мав намір нелегально вивезти з України комплектуючі до вертольотів Мі-8.
Окрім того, на Закарпатті викрили місцевого підприємця, який допомагав рф виробляти радіолокаційні станції на військові кораблі.
У ніч на 2 листопада російські безпілотники атакували Черкаську область, внаслідок падіння уламків пошкоджень зазнало… Читати більше
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини… Читати більше
У Київській області енергетики повертають світло мешканцям регіону після атаки російських беспілотників, що відбулася 2… Читати більше
Бельгійська та українська компанії спільно вироблятимуть ракети для протидії російським безпілотним літальним апаратам. Про це… Читати більше
В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.