Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на nrk.no.
У чому причина?
За останні два місяці Норвегія прийняла на 50% більше українців, ніж Данія, Швеція та Фінляндія разом узяті.
Варто зазначити, що у серпні виплати для українських біженців у Норвегії були удвічі вищі, ніж у Данії, та у 2-4 рази вищими, ніж у Швеції. Водночас рівень працевлаштування українців у Норвегії низький – з серпня по жовтень частка тих, хто працює, зменшилася з 19,3% до 18,1%.
При цьому у Данії офіційно працевлаштовані 56% українців з тимчасовим захистом.
Яке рішення?
Аби зробити приплив українських біженців більш керованим, уряд Норвегія вживає ряд заходів. Посилення відбувається по кількох напрямках: нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну.
Українські біженці спочатку зупинялися в готелі, перш ніж реєструватися в центрі прийому. Тепер міністерка юстиції підкреслила, що в цій програмі не братимуть участі дорогі готелі.
«Ми все ще матимемо щедрі умови, але ми відмовимося від використання найдорожчих і найкращих готелів як це було раніше», – пояснила міністрка юстиції та надзвичайних ситуацій Норевегії Емілі Енгер Мель.
Сьогодні українські біженці з дітьми можуть мати заборгованість з виплати дитячої допомоги за один рік, якщо вони прожили в Норвегії 12 місяців. Але ця ініціатива буде анульована.
«Прострочену виплату буде замінено на безперервну допомогу на дитину, починаючи з другого року (перебування українських біженців у Норвегії – ред.)», – каже міністр зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.
Але є й такі, хто критикує подібну ініціативу влади. Біргіт Оліне К'єрстад, представник фонду з питань біженців, каже: скорочувати допомогу на дітей – погана ідея:
«У чергах за продуктами по країні велика частина біженців з України. Ми не впливаємо на їхнє становище, змінюючи порядок виплати. Замість того, щоб урізати права українських біженців, їм потрібно надати такі ж права».
Як працює це рішення?
Федеральний уряд Норвегії перекладає повноваження з надання допомоги біженцям на муніципалітети. Поки що жителі муніципалітетів позитивно ставляться до імміграції, але якщо якість муніципальних послуг знизиться, а час очікування збільшиться, то мери побоюються наслідків.
Крім того, Норвегія планує активніше взятись за працевлаштування біженців. У жовтні уряд країни оголосив, що «очолить» програму впровадження для стимулювання українців швидше працевлаштовуватись. У Данії працевлаштовано 56% українських біженців. У Норвегії цей показник впав з 19,3% ( станом на серпень) до 18,1% ( станом на жовтень).
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.