Про це повідомляє Reuters з посиланням на документи, з якими ознайомилися журналісти, інформує Рубрика.
Офіційні особи Міністерства оборони України представили "список озброєнь для забезпечення потреб Сил оборони України" під час закритого засідання конференції у Вашингтоні в середу за участі урядовців і керівників ОПК.
Список включає зброю, яку Україна вже має на складі, як-от танки Abrams і 155-міліметрову артилерію, а також деяку зброю, таку як F-16, безпілотники та ракети великої дальності ATACMS, про яку просила раніше.
Але в цьому списку є кілька сюрпризів, зокрема дороговартісні літаки C-17 Globemaster виробництва Boeing (BA.N) і C-130 Super Hercules виробництва Lockheed Martin (LMT.N).
У список потрапили ударні вертольоти Apache компанії Boeing, а також гелікоптер Black Hawk, виготовлений підрозділом Sikorsky компанії Lockheed Martin.
Україна також потребує:
Довідка про зброю
THAAD – це потужний ешелон протиракетної оборони, який призначений для перехоплення балістичних ракет на дальності до 200 км та на висотах до 100-150 км.
Офіційно передача цієї системи ПРО вже підіймалася на високому рівні, але експерти вважають її малоймовірною.
THAAD – це новітня зброя, але дуже дорога, навіть для Європи. Більше того, комплекс прив'язаний до американської супутникової системи. THAAD є на озброєнні США, ОАЕ та Саудівської Аравії.
Винищувачі F/A-18 Hornet – це американський палубний винищувач-бомбардувальник компанії McDonnell Douglas (зараз Boeing), розроблений у 1970-х роках. Це основний бойовий літак США, є на озброєнні також у країнах Європи та Азії.
У базовому порівнянні F-16 та F-18 фактично аналогічні. Тому часто як експерти, так і західні ЗМІ припускали, що Україна також може розглядати F-18 для оновлення свого авіаційного парку.
Безпілотник MQ-9B Sky Guardian – це розвідувальний безпілотник з розмахом крил 20 метрів, розроблений компанією General Atomics. Дрон може розвивати швидкість до 480 кілометрів на годину. Максимальна тривалість польоту – до 24 годин.
MQ-9 має і ударну версію, вона може бути озброєна ракетами AGM-114 Hellfire і керованими бомбами Mark 82. Додамо, що США часто використовують цей безпілотник для розвідки. Зокрема, у Чорному морі.
Apache – американський ударний гелікоптер, дуже поширений у США. З відкритих джерел відомо, що Пентагон має до 740 таких гелікоптерів різних версій.
Black Hawk вже є на озброєнні України. Цей вертоліт використовують бійці Головного управління розвідки Міноборони.
Літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules – це траспортні літаки, які призначені для перевезення військовослужбовців та військових ресурсів. Також їх використовують для стратегічного перекидання вантажів, десантування повітрянодесантних військ, медичної евакуації.
Штати вже інвестували $27 мільярдів в оборонні контракти для України
"Ми вже інвестували близько $27 мільярдів доларів у понад 35 штатах у контракти на виробництво критично важливих засобів для України, зокрема систем протиповітряної оборони, боєприпасів, тактичних транспортних засобів", – зазначив міністр оборони.
Він висловив сподівання, що Конгрес незабаром ухвалить запит президента Байдена з невідкладним фінансуванням потреб національної безпеки США, який передбачає, в тому числі, додаткові десятки мільярдів. Більша частина з них реалізовуватимуться через американську промислову базу.
"Гроші з додаткової допомоги повернуться до нас через інвестиції в робочі місця у США. І всі ці гроші повернуться до нас через інвестиції в американську безпеку. Але водночас ми повинні розширити можливості України підтримувати багато різних систем і платформ, які надають їй союзники й партнери з усього світу",- зауважив Остін.
Водночас він підкреслив необхідність для США працювати далі з союзниками й партнерами, щоби допомогти Україні дати відсіч російському агресору. За його словами, це означає зміцнення оборонно-промислової бази України зараз для підтримки поточної боротьби ЗСУ, а також посилення її оборонного потенціалу на майбутнє.
У цьому зв'язку глава Пентагону зауважив, що розвиток можливостей двостороннього партнерства у сфері оборонного виробництва є важливим внеском і для забезпечення інтересів національної безпеки США.
Візит української делегації до США
Нагадаємо, що українська делегація на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та міністром оборони Рустемом Умєровим прибула до США. Українська делегації провела зустрічі з законодавцями, урядовцями та бізнесом США.
Вчора, 6 грудня, у Вашингтоні відбувся новий форум оборонних індустрій. Президент Володимир Зеленський запросив оборонні компанії США до співпраці з Україною.
Відомо, що у рамках американсько-української конференції США оголосили про передачу технологій та спільне виробництво зброї з Україною. Увага буде зосереджена на виробництві гібридних систем ППО.
6 грудня США надали новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійшли додаткові боєприпаси, артилерійське і танкове озброєння, а також патрони для стрілецької зброї.
У Північній Кореї в п'ятницю слідчі антикорупційного агентство (CIO) прибули на затримання президента Юн Сок… Читати більше
Протягом минулої доби на фронті відбулось 138 бойових зіткнень. Найбільше російські війська атакували на Покровському… Читати більше
У четвер у Південній Каліфорнії одномоторний невеликий літак зазнав аварії, впавши на будівлю. Унаслідок події… Читати більше
Війська рф ударними дронами вночі, 3 січня, атакували столицю та Київську область. Унаслідок падіння уламків… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.