Про це пише France info, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
Надмірне виробництво речей та бездумне споживання– це величезні проблеми сьогодення, які наносять нищівний удар по довкіллю.
Як результат, ми маємо переповнені сміттєві полігони та величезну кількість мотлоху в домівках.
Особливим каталізатором цього процесу стають свята. Коли люди дарують одне одному подарунки.
Яке рішення?
Двоє з п'яти французів не лише дарували щось із вживаного раніше, а й планують придбати один чи кілька таких подарунків на це Різдво.
Як це працює?
"Різдвяне шопінг-шаленство втрачає свої позиції, оскільки французи все більше усвідомлюють надмірність та обмежений час цього періоду гіперспоживання, а тому змінюють свою купівельну поведінку, звертаючись до товарів секонд-хенду", – твердить Амандін де Соуза, керуюча директорка одного з найбільших сайтів подібних продажів Le Bon Coin.
Вона відзначає рекордну кількість відвідувань сайту саме період купівлі різдвяних подарунків.
За словами керівниці, колись подібну практику засуджували за дешевизну, але зараз її цінують значно більше: 83% людей, які отримали подарунок з секонд-хенду, кажуть, що не були розчаровані чи засмучені.
Більше половини тих, хто дарує секонд-хенд, робить це з економічних міркувань, 40 відсотків вважають, що це більш екологічно та допомагає боротись з надмірним споживанням.
Чверть продають річ, бо володіють нею, але не користуються.
Очолюють рейтинг популярних подарунків, куплених або обміняних на сайті:
У цей період великим попитом користуються вживані ялинкові прикраси та ілюмінація.
Молоді люди частіше не лише продають, а і віддають речі, які були у вжитку: так роблять 62% серед 18-24-річних.
Опитування проводилося за допомогою онлайн-анкети за вибіркою 2 000 осіб, репрезентативною для населення Франції віком від 18 років і старше.
Довідка
В IKEA вирішили здавати в оренду різні види меблів. А потім, замість викидати їх, збираються відновлювати та продавати знову, таким чином продовжуючи життєвий цикл речей.
"Ми співпрацюватиме з нашими партнерами, аби ви насправді змогли орендувати меблі. Коли термін оренди завершиться, ви повертаєте предмети назад. Також можна буде взяти в оренду щось інше з нашого асортименту", – сказав Люф.
Керівник IKEA додав, що вживані меблі компанія не буде списувати, а приводитиме до ладу і продаватиме.
"Замість того, щоб (орендовані меблі — ред.) викидати, ми їх дещо відновимо та зможемо продавати. Таким чином продовжуючи життєвий цикл товару", – сказав Торбйорн Люф.
Як повідомлялось раніше, Франція з жовтня 2023 року частково відшкодовуватиме витрати громадян на ремонт взуття й одягу.
Раніше Рубрика писала і про незвичний сервіс, який пасажирам запропонувала японська авіакомпанія Japan Airlines, щоб знизити шкідливі викиди в навколишнє середовище. Відтепер клієнти можуть зарезервувати одяг на час подорожі до країни.
У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення близько 40 тисяч українців повністю або частково втратили… Читати більше
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що за три роки від початку повномасштабного вторгнення росія здійснила понад… Читати більше
У Харкові 24 лютого в метрополітені відбувся концерт-реквієм у пам’ять про загиблих захисників і захисниць… Читати більше
Президент Франції Еммануель Макрон перебуває з візитом у США. Він прибув до Білого дому для… Читати більше
Вчора, 23 лютого, у тимчасово захопленому Приморську Запорізької області здетонував вибуховий пристрій у кабінеті так званого керівника… Читати більше
Уряд Великої Британії у понеділок, 24 лютого, оголосив про найбільший пакет санкцій проти Росії з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.