Про це глава уряду повідомив у Телеграмі, пише Рубрика.
«Довідки ходять за військовими» – ключовий принцип реформи ВЛК і МСЕК, які продовжуємо реалізовувати», – зауважив Шмигаль.
За його словами, метою є зробити проходження ВЛК максимально швидким і зручним.
«Уже збільшили кількість ВЛК на 50%, більш ніж удвічі зросла пропускна спроможність гарнізонних ВЛК на базі цивільних медичних закладів. Впроваджено електронну чергу в усіх військових закладах охорони здоров'я, цифровізували документообіг у 90% військових частин. Продовжуємо розбудовувати безбар'єрне середовище — виділили на це необхідні кошти. Усі ці заходи вже дозволили зменшити тривалість проходження ВЛК утричі», – поінформував Прем'єр-міністр.
Шмигаль також зауважив, що у Мінцифри повідомили про план найближчим часом цифровізувати висновок ВЛК. За його словами, це є важливим рішенням, яке допоможе отримувати інші послуги онлайн.
«Усі відповідальні отримали доручення. Маємо прискорювати реформи», – наголосив очільник уряду.
Також він зазначив, що дав завдання опрацювати пропозицію Мінсоцполітики щодо наявності соцпрацівників у медичних закладах для допомоги військовим з отриманням необхідних послуг.
Раніше повідомлялося, що в Україні триває реформа ВЛК та МСЕК. Зокрема, у травні 2023 року в Програмі медичних гарантій був запроваджений пакет, який дозволяє пройти медичні огляди військовозобов'язаних у цивільних закладах охорони здоров'я. Національна служба здоров'я України оплачує закладу надання таких послуг.
Зазначимо, що у серпні Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, а в жовтні – інструкцію з організації обліку особового складу в системі Міноборони України, які унормували відповідну взаємодію засобами електронного зв'язку.
Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров'я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію.
У серпні президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, у ході якого було ухвалено низку рішень стосовно роботи військово-лікарських комісій.
Нагадаємо, що український уряд дозволив військовим без медичної освіти проводити переливання крові. Для цього вони мають пройти відповідне навчання.
Також в Україні затвердили новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними.
Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я, Міністерством цифрової трансформації та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов'язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
Ротація українських військових на передовій залежить від укомплектованості резервних бригад, які мають замінити виснажені підрозділи.… Читати більше
Українські військові бригади імені Анни Київської успішно завершили навчання на території Франції. Про це повідомив… Читати більше
Україна отримала від Сполучених Штатів Америки лише половину обіцяної зброї. Також допомога Європи для українських… Читати більше
У Чернігівській області українські прикордонники оперативно знищили російські триколори, які окупанти встановили на зруйнованому мосту… Читати більше
Продовжувати кампанію за військову підтримку України закликала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок партію "зелених",… Читати більше
Україна мобілізувала недостатню кількість людей після ухвалення закону про мобілізацію, і вона не становить 500… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.