Школам нададуть Wi-Fi роутери та вебкамери для навчання під час повітряних тривог: у чому рішення
Від міжнародних партнерів українські школи у 23 областях отримають 1600 Wi-Fi роутерів та 1 000 вебкамер.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, цитує Рубрика.
У чому проблема?
Уже другий навчальний рік розпочався для українських школярів у воєнних реаліях під звуки повітряних тривог. В умовах війни освітній процес зазнав значних змін і за формою і за змістом. Ведення бойових дій, руйнування закладів освіти країною-агресором, щоденна загроза життю через російські ракетні обстріли – все це негативно впливає на освіту та призводить до порушення права на її здобуття.
Освіта під час війни є важливою темою, яка потребує співпраці між державними органами, громадськими організаціями, міжнародною спільнотою для забезпечення захисту дітей та максимальної освітньої можливості у таких складних умовах.
Говорячи про доступність освіти під час війни, також варто пам'ятати про необхідність достатніх фінансових ресурсів, відповідної інфраструктури та обладнання.
Яке рішення?
Українські школи у 23 областях отримають Wi-Fi-роутери та вебкамери від міжнародних партнерів.
На Київщині відкрили сучасне укриття, розраховане на понад 600 осіб: як працює це рішення
Як це працює?
За словами Федорова, десятки навчальних закладів встановлять техніку в класах інформатики, укриттях та бомбосховищах, щоб учні безпечно навчалися навіть під час повітряних тривог.
"За передачею техніки зможете слідкувати на публічному дашборді. Це дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та зробити процес максимально прозорим", — зауважив міністр.
Федоров зазначив, що все обладнання було отримано від партнера України — корпорації CISCO за підтримки USAID.
"Ще в червні разом з компанією підписали меморандум про співробітництво. Зокрема, Україна долучилася до глобальної програми Cisco Country Digital Acceleration, яка працює в 48 країнах. Її завдання — прискорити цифровізацію, підвищити рівень ВВП та використовувати більше інновацій у державному та приватному секторах", — розповів Федоров.
Нагадаємо, Швеція надасть Україні понад 6 млн євро на відновлення шкіл та дитсадків.
Також ми повідомляли, Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.