fbpx
Сьогодні
Рішення 11:58 05 Гру 2023

Від старту бізнесу до перших кроків на експорт: як і де проходитимуть воркшопи для жінок-підприємиць WOMEN BIZ DAYS у 2024 році

Фото: Бізнес Дія

Від старту бізнесу до перших кроків на експорт: як і де проходитимуть воркшопи для жінок-підприємиць WOMEN BIZ DAYS у 2024 році

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Лави українського бізнесу з початком повномасштабного вторгнення стрімко поповнюють нові підприємці. Попри важкі умови воєнного часу у вересні 2023 українці відкрили понад 35 тисяч ФОПів. Це рекорд не тільки за час повномасштабного вторгнення, але й за останні три роки, зазначають в Opendatabot.

Більшість з них відкривають саме жінки – 56% за 2023 рік. Показник за осінь вражає ще більше, адже у цей період жінки зареєстрували вже 60% нових справ.


Однак детальний аналіз показує, що такі бізнеси жінки відкривають одноосібно, щоб займатись традиційно знайомою для себе діяльністю, не створюючи при цьому великої кількості робочих місць. На це впливає обмеженість фінансових ресурсів, нестача часу на планування стратегічного розвитку діяльності, брак знань щодо «нетрадиційних» видів діяльності тощо. Але війна – це головний виклик.

Яке рішення?

Для того, аби допомогти жінкам розвивати власні бізнеси, розширити горизонти своїх знань та вмінь у 2023 розпочали серію навчань Women Biz Days. Їхня мета – дати українкам підґрунтя для успішного ведення бізнесів, актуалізувати їхні знання та допомогти адаптувати процеси не тільки відповідно до воєнних реалій, а й стратегічно визначити напрям ведення бізнесу.

Навчання продемонструє потенціал для розвитку в інших, незнайомих, галузях, а також сформує бачення "де буде чи може бути мій бізнес через 3-5 років".

Як це працює?

Women Biz Days — це серія із 8 воркшопів, які охоплюють теми юридичної, маркетингової, фінансової та інших сфер ведення бізнесу.

Перші два воркшопи відбудуться у 2023 році, шість заплановані на 2024 рік.

підприємництво жінки

Взяти участь у воркшопі можуть жінки-підприємиці та керівниці малих і середніх бізнесів. Один захід розрахований тільки на 20 учасниць. Результати відбору оприлюднюють за два тижні до початку кожного з воркшопів.

Реєстрація за посиланням.

Критерії відбору учасниць:

  • опис бізнесу / підприємства
  • мотивація до участі у Women Biz Days
  • очікування від участі у Women Biz Days
  • можливості / перспективи подальшого розвитку
  • ведення всіх каналів комунікації українською або англійською мовами
  • відсутність діяльності на ринку російської федерації та республіки білорусь

Воркшопи є складовою масштабного проєкту "Розширення можливостей жіночого підприємництва в Україні", який реалізували за ініціативи ГО "Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі" та за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".

Як ми писали, українські підприємиці — жінки-титанки, які попри всі труднощі продовжують вести свою справу й підтримувати країну економічно. Коли починаєш власний бізнес, прораховуєш найменші ризики. Однак врахувати війну неможливо.

Стикнувшись із нею віч-на-віч на окупованих чи прифронтових територіях, мусиш вирішувати зовсім інші проблеми, ніж ті, до яких готувався, а ще — стикатися з найбільшими страхами та викликами. "Рубрика" поговорила з трьома жінками, які попри все знайшли в собі сили відновити свою справу. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Не треба боятися — треба починати й робити": історії жінок, які наважились відновити свій бізнес під час війни".

Нагадаємо, що для українок, які заснували мікро- чи малий бізнес, або мріють розпочати власну справу в Україні запускають акселераційну програму "Відважна".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: