Центр Бендукідзе та EFI запрошує школярів України взяти участь у Міжнародній Економічній Олімпіаді
Центр Бендукідзе у партнерстві з EFI запрошує українських школярів взяти участь у Міжнародній Економічній Олімпіаді 2023-2024.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Україна, як і більшість пострадянських країн, успадкувала хибну фінансову культуру. На жаль, шкільна освіта хоч і пропонує ознайомлення з основами економічної теорії, все ще має багато прогалин, у зв'язку з чим фінансова грамотність молодих українців часто лишається незадовільно.
Яке рішення?
Економічна олімпіада (ЕО) — це міжнародне змагання з економічного мислення між школярами старших класів, метою якого є зацікавити підлітків вивченням економіки і виміряти їхній рівень економічної грамотності. Вона була заснована Інститутом економічної освіти (INEV) у Чехії у 2016 році задля заповнення прогалини у викладанні економіки та фінансів у середній школі. Через рік після заснування ЕО розширилася на Словаччину. Нині ЕО охоплює вже понад 20 країн, серед яких Словаччина, Чехія, Угорщина, Польща, Грузія, Греція, Боснія та Герцеговина, Північна Македонія, Україна, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Косово, Аргентина, США, Китай та Іспанія.
Конкурс призначений для учнів 10-11 класів (а за великим бажанням долучитися можуть також і учні 9 класів). Для цього не потрібно навчатися у спеціалізованій школі чи класі. Участь у конкурсі абсолютно безкоштовна.
Для участі в конкурсі вчителі/викладачі повинні до 31 грудня включно зареєструвати свої навчальні заклади за посиланням.
Економічна олімпіада в Україні проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Національного Банку України, Київської школи економіки, Студії онлайн освіти EdEra і Української академії лідерства.
Як це працює?
Правила проведення
Міжнародної Економічної Олімпіади 2023-24
Учасники: учні 10-11 класів (за бажанням і 9 класів) загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, а також технікумів, училищ та коледжів з відповідним рівнем підготовки.
Для участі в конкурсі вчителі/викладачі повинні до 31 грудня включно зареєструвати свої навчальні заклади за посиланням https://forms.gle/hBfsvqnpW5UtZ6LQ6
Після реєстрації вчителі/викладачі стануть координаторами Економічної олімпіади (ЕО) у своєму навчальному закладі, отримають підтверджуючий диплом, а також доступ до додаткових кар'єрних можливостей та нагород. Для координаторів буде проведено онлайн-інструктаж з уточненням усіх деталей.
Один навчальний заклад може відправити на ЕО необмежену кількість учасників, для отримання диплому закладу-учасника олімпіади ця кількість повинна бути 10 і більше.
ЕО складається з чотирьох етапів:
- Перший національний етап буде проведено у січні на базі зареєстрованих навчальних закладів (або в ZOOM з увімкненими камерами) у форматі онлайн-тестування (25 запитань, по 1 балу за правильну відповідь) під наглядом координаторів. Координатори обирають день та час тестування в оголошений проміжок і передають учасникам посилання на тестування та пароль входу.
ВАЖЛИВО: учасники здають тестування самостійно, можна користуватися лише калькуляторами за потреби.
Учасники отримають результати на електронну пошту. Усі, хто набере понад 10 і більше балів отримають сертифікат учасника олімпіади. Ті, хто набере прохідний бал для свого регіону та увійде до топ-5 свого навчального закладу, пройдуть до наступного етапу. Списки буде опубліковано на сайті Центру Бендукідзе.
- Другий національний етап відбудеться у березні на основі п'яти регіонів (Північ, Південь, Захід, Схід та Центр) онлайн або офлайн залежно від безпекової ситуації. Формат конкурсу: тестування, відкриті запитання, завдання на розрахунок та графічне завдання. Максимальна кількість балів: 100. Для виходу у наступний етап учасникам потрібно набрати прохідний бал у своєму регіоні. Оцінювання буде проводитись членами журі. Результати буде опубліковано на сайті Центру Бендукідзе.
За результатами регіонального етапу передбачено подарунки для найкращих учасників.
- Третій етап або ж національний фінал відбудеться у квітні в Києві для найкращих учасників з усієї країни. Ця дводенна подія передбачає конкурсну та розважальну складові. Формат конкурсу: тестування, відкриті запитання, завдання на розрахунок, графічне завдання та усна відповідь на запитання. Оцінювання буде проводитись членами журі. Результати буде оголошено під час нагородження на другий день. Топ-10 національних фіналістів буде запрошено до участі в літньому економічному таборі, за результатами якого буде визначено 5 учасників міжнародного фіналу.
За результатами національного фіналу передбачено подарунки для найкращих учасників та їхніх вчителів.
- Міжнародний фінал є офіційною дводенною подією для п'яти найкращих учасників з кожної країни, яка дає їм можливість не лише перевірити свої знання та навички в галузі економіки та фінансів на міжнародній арені, а й пізнати культуру інших країн та зав'язати нові дружні стосунки. У 2024 році фінал відбудеться у Афінах, Греція.
Нагадаємо, відкритий марафон з української мови проведуть за допомогою штучного інтелекту.