Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу відомства.
У чому проблема?
Однією з цілей соціальної політики в Україні є:
З початком повномасштабної війни, розв'язаної російською федерацією, для багатьох родин, що втратили житло, роботу, заощадження, критично важливим стало повернення до самостійного й економічно незалежного життя.
Тому створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.
Яке рішення?
Нагадаємо, що Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016 -2018 рр. Вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях та зарекомендувала себе як успішний соціальний проект.
За цей період 237 підприємців змогли започаткувати власну справу.
Наразі, на початку року тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму "Рука допомоги" поновили. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.
"Міністерство перезапустило розроблену раніше програму "Рука допомоги". Вона спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи", наголосили в Мінсоцполітики.
Як це працює?
Суть програми полягає в тому, що непрацюючі працездатні особи з малозабезпеченої сім'ї можуть отримати одноразову безвідсоткову безповоротну допомогу в розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття або розвитку власної справи.
Фінансова допомога надається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власного бізнесу. Громадяни можуть отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки.
Допомога має бути повернута:
"Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів та ЄСВ", – підкреслюють у міністерстві.
Важливо!! Допомогу не потрібно повертати, якщо підприємець:
Для отримання кредиту людина має:
До складу Комісії входять представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій роботодавців та профспілок (за згодою).
Далі Комісія розглядає подані документи і після засідання надсилає особі письмове повідомлення про прийняте рішення.
"Якщо рішення позитивне, особа має створити юридичну особу або зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів від дати отримання повідомлення", підкреслили в повідомленні.
Нагадаємо, що допомогти жінкам розвивати власні бізнеси, розширити горизонти своїх знань та вмінь у 2023 розпочали серію навчань Women Biz Days. Їхня мета – дати українкам підґрунтя для успішного ведення бізнесів.
Окрім того, за дорученням німецького Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва (BMZ), KfW та Міністерство фінансів України підписали Угоду про грант в сумі 50 млн євро для фінансування програми 5-7-9, яку впроваджує Фонд розвитку підприємництва.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.