Світ має припинити фінансування військового бюджету рф: яке рішення
4 грудня 2023 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася пресконференція "Як зупинити фінансування військового бюджету росії". Експертна громадськість обговорила загрози продовження фінансування військового бюджету росії транснаціональними компаніями та ініціативи з припинення економічної діяльності в росії.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Життя.
У чому проблема?
Сьогодні Україна не лише відстоює власну незалежність, а й є щитом Європи для всього цивілізованого світу від агресії росії.
У своєму прагненні до домінування москва використовує війну проти України, щоб знищити основні стовпи міжнародного порядку та безпеки, які вона вважає перешкодами для своєї реваншистської політики.
В цей самий час Фонд оборонного коледжу НАТО організовує конференцію "Балканські та Чорноморські перспективи 2023. Структурування стратегічної стійкості" у співпраці з Phillip Morris International (далі — PMI).
Зауважимо, що PMI є найбільшим платником податків в рф серед транснаціональних компаній та визнана Національним агентством з питань запобігання корупції міжнародним спонсором війни проти України.
Окрім того, компанія Philip Morris International тісно пов'язана з владною верхівкою рф: чинний директор Служби зовнішньої розвідки росії, екс-голова Держдуми рф Сєргєй Наришкін близько 10 років був членом Ради директорів "Филип Моррис Россия".
Згідно з інформацією, яка була опублікована Київською школою економіки, виручка PMI в росії у 2022 році склала $7,9 млрд і ця компанія сплатила $4,9 млрд податків до російського бюджету. За ці гроші міноборони рф могло придбати приблизно 4 900 ракет "Калібр", або 78 винищувачів СУ-57, або 1089 танків Т-90М.
"Тютюнова компанія Philip Morris International забезпечує щонайменше 5 % військового бюджету країни-терориста. Водночас ця компанія спонсорує та бере участь у безпековій конференції Фонду НАТО, що є абсурдом та відмиванням заплямованої кров'ю репутації. Міжнародні організації Campaign for Tobacco-Free Kids, Smoke Free Partnership та інші вже звернулися до Секретаріату НАТО з вимогою припинення співпраці з PMI з огляду на те, що діяльність компанії несе загрозу міжнародній безпеці", — зазначив Дмитро Купира, виконавчий директор ГО "Життя".
Яке рішення?
Саме тому важливою є комплексна міжнародна підтримка України на всіх рівнях. Світ має докладати більше зусиль щоб зупинити росію, а країни та компанії мають прийняти однозначне рішення про припинення співпраці з москвою та вихід з ринку рф.
"Україна бореться з ворогом не сам на сам, а з потужною підтримкою партнерів. Та все ж саме українці віддають найдорожче — життя.
Весь світ має консолідуватися та надавати ще більшу підтримку, адже на кону не лише територія України, а історична траєкторія розвитку світових демократій. Ми закликаємо уряди країн світу проводити ще більш енергійну політику, щоб допомогти Україні відбити російську агресію: збільшувати матеріальну, фінансову та військову допомогу, запровадити більш жорсткий режим санкцій проти росії, включно з припиненням економічної діяльності в рф.
Яким же був мій шок, коли я побачила, що спонсором безпекової конференції Фонду оборонного коледжу НАТО, куди мене запросили як гостю, є Philip Morris", — наголосила Ганна Гопко, голова правління ГО "Мережа захисту національних інтересів "АНТС"".
Як це працює?
Українська громадськість закликає Фонд оборонного коледжу НАТО припинити будь-яку співпрацю з компанією Philip Morris.
А запрошених учасників конференції — бойкотувати участь в будь-яких подіях, що фінансуються або організовуються у співпраці з компаніями, які визнаються міжнародними спонсорами війни.
Уряду України теж варто активніше приймати кроки для стимулювання міжнародних компаній до виходу з ринку рф та в жодному разі не допускати співпраці з такими компаніями.
Окрім того, рамкова конвенція ВООЗ з боротьби проти тютюну рекомендує урядам та міжнародним організаціям не співпрацювати з тютюновими компаніями. Вони виробляють шкідливу продукцію, яка становить загрозу світовій безпеці — тютюн щороку вбиває понад 8 мільйонів людей. В Україні ця цифра становить 130 тисяч людей.
Щоб зберегти людський капітал, що є особливо цінним в часи війни, Україні необхідно підвищувати акциз. Підвищення акцизів дозволить знизити цінову доступність тютюнових виробів, хоча б частково закрити дірку в державному бюджеті та знизити тиск на видатки системи охорони здоров'я в середньостроковій перспективі.
Щоб запобігти привабленню дітей та молоді до куріння, варто також заборонити сигаретну викладку у місцях торгівлі, що вже зробили понад 50 передових країн світу та отримали позитивні результати.
Однією з цілей нашої держави має бути забезпечення українцям здорового майбутнього у сильній та незалежній Україні. Для цього ми маємо не дозволяти тютюновим компаніям ані формувати політики на державному та міжнародному рівнях, ані затягувати молодь в нікотинову пастку. Тим більше коли такі компанії є спонсорами війни проти України.
Нагадаємо, що 16 листопада 2023 року з нагоди Міжнародного дня відмови від куріння ГО "Життя" разом зі студентськими ініціативними групами провели відкриту зустріч з депутатами Верховної Ради України.
Як писала Рубрика, Уряд планує ухвалити рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів.