Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише Рубрика.
У чому проблема?
На сьогодні Україна є найзамінованішою країною світу. Потенційно небезпечною вважається майже третина території нашої держави – близько 174 тисяч квадратних кілометрів.
Раніше у Мінекономіки повідомляли, що з початку цього року в Україні під час очищення від мін обстежили більше ніж 225 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.
Це майже половина земель, визначених для пріоритетного повернення до господарської експлуатації. Україна сама не впорається з таким обсягом роботи, бо не вистачає техніки та кількості підготовлених саперів.
Яке рішення?
Тому до гуманітарного розмінування долучаються й інші країни. Так, Словенія виділить Україні 1,5 мільйона євро на проведення робіт з очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів.
Як це працює?
Як повідомляють, відповідну угоду підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Словенія Андрій Таран та віце-прем'єр-міністр, Міністр закордонних та європейських справ Республіки Словенії Таня Файон.
З підписаної Угоди слідує, що кошти будуть надані до кінця цього року на безповоротній основі.
"1,5 мільйона євро, які Україна неймовірно вдячна отримати сьогодні від народу Словенії, допоможуть забезпечити саперів ДСНС та ДССТ необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування.
Ці кошти допоможуть пришвидшити очищення території нашої країни від вибухівки та збережуть життя й здоров'я багатьох українців", – зазначила перша віце-прем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко.
Вона висловила подяку Словенії за участь у галузевій робочій групі з координації зусиль донорів.
Міністерка зауважила, що Україна прагне у тісній співпраці та діалозі з партнерами розробити довгострокові рішення та започаткувати проекти, які не лише задовольнять нагальні потреби, але й закладуть основу для тривалого співробітництва в цій сфері.
Зауважують, що Уряд України ставить собі за мету повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.
Нагадаємо, що протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в столиці 2-3 грудня, близько 30 команд, що претендують на участь в програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, представили свої проєкти.
Окрім того, у Міністерстві економіки вважають, що штучний інтелект може допомогти в гуманітарному розмінуванні території України.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.