Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише Рубрика.
У чому проблема?
Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають нашу країну найбільш замінованою у світі.
Площа забрудненої мінами деокупованої території нині становить близько 45 000 кв. км, а за повної деокупації території України вона збільшиться ще приблизно на 190 000 кв. км.
Яке рішення?
У Києві 2-3 грудня проходила акселераційна програма Demining Bootcamp підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні.
Її результатом мають стати втілення нових рішень у сертифіковані вироби та технології.
Програма передбачає:
Учасники програми мали змогу:
Як це працює?
Близько півсотні команд українських розробників подали заявку на участь в акселераційній програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, що реалізується за ініціативи Міністерства економіки спільно із Kyiv School of Economics.
Протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, близько 30 команд представили свої розробки та ідеї.
"Наша глобальна мета – впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій…Один з ключових напрямків — застосування найсучасніших технологій у розмінуванні. Ми прагнемо допомогти нашим винахідникам та інноваторам швидко пройти шлях від ідеї до створення чи масштабування продукту. Це буде експертна допомога, а в разі, якщо проєкт перспективний — допомога із пошуком фінансування, сертифікацією, виходом на ринок", — зазначила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Під час Demining Bootcamp команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами:
Експертна група, до складу якої увійшли представники Національного органу з протимінної діяльності, Міністерства оборони, ДСНС, Міністерства економіки мала змогу оцінити та надати свої коментарі й поради щодо проєктів, які вже працюють в реальних умовах, і тих, що перебувають на стадії ідей.
Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний зауважив, що в подальшому на команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма.
Весною наступного року планується тестування вже готових чи удосконалених продуктів на полігонах та в реальних умовах.
Прийом заявок на акселераційну програму триває.
Також повідомлялось, що у Миколаєві підприємство "Нібулон" почало будувати судно для розмінування. Його передадуть ДСНС для розмінування водних шляхів.
Російські окупаційні сили розширюють свої позиції на північ від Куп’янська та готуються до оточення міста… Читати більше
У Полтаві на ранок 1 лютого окупанти атакували ракетою багатоповерховий будинок, внаслідок чого загинули люди,… Читати більше
У ніч на 1 лютого, російські загарбники завдали масованого удару безпілотниками по Запоріжжю, внаслідок чого в… Читати більше
На фронті минулої доби, 29 січня, було зафіксовано 134 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
В Одесі внаслідок балістичного удару ввечері, 31 січня, руйнувань зазнала історична частина міста: пошкоджені театр, музей, памʼятки… Читати більше
Уранці, 1 лютого, російські загарбники масовано атакують низку областей країни крилатими й балістичними ракетами. У… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.