Про це розповів заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв'ю "АрміяInform", інформує Рубрика.
У чому проблема?
Іван Гаврилюк зауважив, що Верховний головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний визначив низку серйозних завдань, які стосуються:
До цього процесу залучені підприємства державної форми власності та приватні підприємства, зокрема й ті, що виробляють товари подвійного призначення.
Яке рішення?
Наразі в Україні працюють над секретним проектом – створенням ракет нового зразка, так званих "довгих Нептунів".
"Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун". Також ведеться активна робота… стосовно зміцнення системи ППО", — зазначив він.
Як це працює?
В той же час він відмовився розкривати деталі нової розробки.
"Наразі про це ми не можемо говорити докладно, скажу лише, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів "Бук" та С-300″, – додав Гаврилюк.
Гаврилюк зазначив, що в контексті розвитку й розширення спроможностей вітчизняного оборонно-промислового комплексу оборонне відомство тісно співпрацює з Міністерством стратегічних галузей промисловості.
Що відомо про "довгі Нептуни"
Як пише Defense Express, скоріш за все йдеться про адаптацію ракети Р-360 комплексу "Нептун" для знищення наземних цілей. За даними видання, ймовірна дальність такої ракети може сягати 400 км (проти 300 км у протикорабельній версії) і бойова частина – 350 кг (проти 150 кг). Хоча не виключено, що це не остаточні ТТХ модифікованої ракети.
Зокрема, за інформацією видання, наприкінці серпня повідомлялося, що таких ракет вироблено всього декілька десятків.
"Щодо нового варіанту "Нептуна" також раніше повідомлялося, що ракета використовує систему самонаведення з тепловізійним зображенням для пошуку та захоплення цілі на основі попереднього завантаженого зображення, і що, звичайно, ракета використовує ту ж пускову, що і для протикорабельної версії", – йдеться в статті.
Defense Express припускає, що саме роботи над "Нептуном" є одним з пунктів з переліку "ракетне озброєння та боєприпаси", на які Україна в наступному році має витратити 175 млрд грн.
Довідка про "Нептун"
РК-360 МЦ "Нептун" — береговий ракетний комплекс, здатний уражати цілі на морі крилатими ракетами.
Після анексії Криму український флот втратив низку кораблів, а також протикорабельні комплекси "Рубіж", внаслідок чого ЗСУ не мали можливості ефективно вражати ворожі кораблі.
У зв'язку із цим київське конструкторське бюро "Луч" із 2014 року почало створювати новий комплекс, здатний вражати кораблі на великій відстані. Крилата ракета "Нептун" може влучити в ціль на відстані приблизно 300 кілометрів. Вона має дозвукову швидкість (900 км/год), але летить на надмалій висоті — в лічених метрах від поверхні.
Як потопили крейсер "Москва"
У ніч на 14 квітня дві українські ракети "Нептун" вразили флагман Чорноморського флоту Росії з найпотужнішим озброєнням. Для цього було використано дві ракети комплексу.
За інформацією РНБО, з екіпажу "Москви" було всього врятовано лише 58 людей. А повідомленню про нібито пожежу на кораблі російське телебачення присвятило у випуску новин лише 28 секунд. При цьому загибель було визнано лише одного моряка, ще 27 вважаються зниклими безвісти.
Як писала Рубрика раніше, перше бойове застосування українського берегового мобільного комплексу з протикорабельними ракетами "Нептун" було ще в перші дні війни. Тоді українським ракетам не вдалося уразили цілі, проте вони врятували Миколаїв від російського десанту.
Крейсер "Москва" став найдорожчою військовою втратою росії у війні з Україною.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом побиття 13-річної школярки в Оболонському районі столиці. Інцидент… Читати більше
У п'ятницю вночі, 24 січня, дрони Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій Збройних сил… Читати більше
Війська росії вночі, 24 січня, обстріляли селище Зеленівка Херсонської області, внаслідок чого знищено кілька вантажівок,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну, загинув 30-річний австрійський доброволець. Відповідну інформацію австрійської газети Östrerreich (oe24) підтвердили… Читати більше
Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.