Про це інформує Рубрика з посиланням на ДТЕК.
Меморандум про взаєморозуміння між ДТЕК та Vestas, провідним світовим виробником вітрових турбін, передбачає, що данська компанія поставить вітрові турбіни в Україну для будівництва другої черги Тилігульської ВЕС.
Меморандум був підписаний на кліматичній конференції ООН COP28 у присутності єврокомісара з енергетики Кадрі Сімсон та міністра енергетики України Германа Галущенко (по відеозв'язку).
ІІ черга ВЕС буде складатись з 64 вітротурбін (по 6 МВт) із загальною потужністю 384 МВт. І черга потужністю 114 МВт була введена в експлуатацію навесні 2023 року.
Фінально І та ІІ черги ДТЕК Тилігульської ВЕС матимуть потужність 500 МВт (83 вітротурбіни).
Станція буде здатна виробляти близько 1,7 ТВт-г електроенергії щороку.
Цього достатньо для потреб 900 тис. домогосподарств. Очікується, що проєкт дозволить скоротити викиди СО2 щороку на 1,7 млн тон.
ДТЕК готовий розпочати будівництво другої черги ВЕС у 2 кварталі 2024 року, а закінчити будівництво в кінці 2025 року. Поступове підключення до мережі змонтованих вітротурбін очікується з кінця 2024 року.
Інвестиції у другу чергу Тилігульської ВЕС складуть 450 млн євро та будуть профінансовані за рахунок коштів компанії, а також передових західних банків під державні гарантії.
Проєкт ВЕС відповідає концепції розвитку в Україні розподіленої генерації, яка була підтримана президентом Володимиром Зеленським.
Такі активи як вітрові турбіни, які розосереджені на великій території, є більш стійкими під час війни. Подібні проєкти наближають Україну до її кінцевої мети – стати хабом зеленої енергетики для Європи.
Проєкт Тилігульської ВЕС розроблений у відповідності із затвердженою акціонером ДТЕК Рінатом Ахметовим довгостроковою стратегією компанії щодо досягнення вуглецевої нейтральності та інтеграції у єдиний ринок країн Європейського Союзу.
"Це ще одне свідчення високої довіри західних інвесторів до Групи ДТЕК, яка неодноразово підтверджувала репутацію відповідального партнера. Ми віримо в перемогу України та не чекаємо закінчення війни, щоб залучати власний та західний капітал у створення нової інфраструктури. Вже сьогодні ми не тільки щодня відновлюємо те, що окупанти з такою наполегливістю руйнують, але й будуємо нову українську енергетику, нові електростанції. Тилігульська ВЕС суттєво збільшить стійкість енергосистеми, допоможе укріпити енергетичну безпеку країни і зробить Україну регіональним лідером декарбонізації та енергетичним хабом Європи", — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Хенрік Андерсен, генеральний директор VESTAS наголосив:
"Ми дуже раді розширенню нашої співпраці з ДТЕК та будівництву Тилігульської ВЕС, яка сприятиме відновленню енергетичного сектору України та продемонструє відкритість країни для бізнесу. Проєкт стає реальністю за надзвичайних обставин, і ми з нетерпінням чекаємо спільної роботи з ДТЕК на останньому етапі укладання договору. Інфраструктурні проєкти такого масштабу в Україні в цей час потребують додаткових гарантій через ризики, і ми вважаємо, що реалізація такого амбітного проєкту може підкреслити підтримку ЄС України. Я хотів би висловити визнання візіонерському лідерству ДТЕК – дякую за довіру, яку ви надаєте VESTAS".
Довідка про Тилігульську ВЕС
Місцезнаходження: Миколаївська область. 400 км від Києва. 85 км від кордону з Молдовою. 10 км від Чорного моря
Це перша у світі вітрова електростанція, яку побудували під час війни. Вона має 114 МВт потужності виробляють 19 вітротурбін Vestas EnVentus V162-6.0 МВт.
Відкрита у травні 2023 року. Вартість €200 млн.
Річне виробництво електроенергії – 390 млн кВт-г (цього достатньо для енергозабезпечення 200 тис. домівок)
Нагадаємо, конференція ООН зі зміни клімату COP28 проходить з 30 листопада до 12 грудня у Дубаї (ОАЕ).
Як повідомляла Рубрика, Україна приєдналася до декларації країн-учасниць конференції ООН зі зміни клімату COP28.
Україна також відкрила на Кліматичному саміті ООН власний павільйон. Його мета — показати Україну у стійкості та "боротьбі з ворогом і кліматичною кризою", пояснили в Міндовкілля.
Павільйон України на COP28 функціонуватиме в Дубаї до кінця саміту — 12 грудня.
Окрім того, повідомлялось, що Міністерство енергетики України та Міністерство навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії підписали меморандум про спільний розвиток відновлюваної енергетики.
Нагадаємо, що Україна підтримала світовий заклик щодо льодовиків та полюсів і доєдналася до важливої міжнародної ініціативи зі збереження кріосфери.
Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони. Документ має на… Читати більше
Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше
Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у межах чеської ініціативи до кінця цього року в… Читати більше
У Харкові встановили новорічну ялинку на станції метро "Університет". Про це повідомила у Телеграмі пресслужба комунального підприємства… Читати більше
Поблизу Вугледара, що на Донеччині, російські окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців Збройних сил України. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.