Про це повідомляє пресслужба міністерства енергетики, пише Рубрика.
Згідно з підписаним документом міністерства співпрацюватимуть у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.
Відповідний документ був підписаний заступницею міністра енергетики Світланою Гринчук і віце-міністеркою міністерства навколишнього середовища Італії Ваннією Ґава у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28, що триває у Дубаї.
"Міністерство енергетики України і Міністерство навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії домовилися співпрацювати у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. Відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук і віцеміністр Міністерства навколишнього середовища Італії Ванніа Ґава у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28, що триває у Дубаї", – йдеться у повідомленні.
Зокрема меморандум передбачає співпрацю у таких сферах інтересів:
Довідка
Конференція ООН зі зміни клімату COP28 проходить з 30 листопада до 12 грудня у Дубаї (ОАЕ).
Світові лідери та очільники держав та урядів, зокрема прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, візьмуть участь у перші дні двотижневих переговорів. Загалом очікується понад 70 000 делегатів.
Як зазначається, міністри та високопосадовці із 198 країн спробують досягти домовленості про те, яким чином терміново скоротити викиди парникових газів, щоб утримати глобальну температуру на рівні 1,5°C вище доіндустріального рівня.
"Уряди готуються до "марафонських" переговорів щодо того, чи вдасться досягти угоди про поступове припинення використання вугілля, нафти та газу у світі, оскільки ці ресурси є основним джерелом шкідливих викидів CO2", – йдеться у повідомленні.
Султан Аль Джабер, призначений президентом саміту, у коментарі журналістам висловив сподівання, що на заході буде досягнуто "безпрецедентного результату", що збереже надії на обмеження глобального підвищення температури до 1,5°C.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш сказав, що цьогорічні кліматичні переговори мають бути спрямовані на повну відмову від викопного палива.
Відомо, що 22 країни, серед яких США й Україна, закликали світ розвивати ядерну енергетику.
"Під час 28-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP-28) понад 20 країн із чотирьох континентів представили Декларацію про потрійну ядерну енергетику", – йдеться у пресрелізі.
Зазначається, що Декларація визнає ключову роль ядерної енергетики в досягненні глобального нульового чистого викиду парникових газів до 2050 року та утриманні цілі в 1,5 градуса за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальним рівнем.
Одним із основних елементів Декларації є спільна робота для досягнення мети з потроєння потужностей атомної енергетики в усьому світі до 2050 року.
Документ підтримали Сполучені Штати, Україна, Болгарія, Канада, Чеська Республіка, Фінляндія, Франція, Гана, Угорщина, Японія, Республіка Корея, Молдова, Монголія, Марокко, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Об'єднані Арабські країни Емірати та Велика Британія.
Раніше повідомлялось, що Україна планує стати хабом Європи у розвитку відновлюваної енергетики, особливо сонячної та вітрової генерацій, а також водневих технологій і біоенергетики.
Також Рубрика повідомляла, що Італія має намір продовжувати підтримувати Україну в усіх аспектах, а не лише постачанням зброї.
Вночі, 17 грудня, загинула українська письменниця, авторка книги "Дівчатка на війні. Подорож Долбоклюя" і однойменного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.