У Повітряних Силах підтвердили, що російські КАБи стали реальною проблемою для України

Російські керовані авіаційні бомби стали реальною проблемою для України, оскільки ворожі пілоти з літаків скидають бомби на позиції захисників та прифронтові території.

Про це розповіли речник Повітряних сил Юрій Ігнат та речник Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі телемарафону.

Полковник зауважив, що ще півроку тому пуски керованих авіабомб були поодинокі. Однак тепер окупанти можуть скинути за день до сотні, особливо на півдні України.

"КАБ летить неточно, але це 500 кг бомба. Вибухівки там багато, і вони беруть масованими ударами. Були вже і близько ста за добу показники скидання бомб. Тому це реальна проблема, і ми не просто так говоримо громадянам", зазначив Ігнат.

Своєю чергою Штупун наголосив, що загарбники скидають КАБи на прифронтові території, оскільки російська авіація не може залітати у зону дії української ППО.

"Штурмовики та вертольоти, тікі як Ка-52 і Мі-24, ми збиваємо, як тільки вони потрапляють у зону дії нашої ППО. Користуючись тим, що ППО не може дістати на великій відстані, з якої скидають Су-35 і Су-34 керовані авіаційні бомби, це 50-70 км за лінією бойового зіткнення, тому ворог користується цим", – пояснив речник.

Ігнат же вважає, що допомогти у протидії з КАБами може винищувач F-16, який Україна отримає від партнерів. Ці літаки можуть ефективно знищувати російську авіацію.

"Це меседж і західним партнерам, що нам потрібна зброя, далекобійні системи протиповітряної оборони і якнайшвидше F-16, які могли б протистояти російським літакам", додав речник Повітряних сил.

Нагадаємо, раніше Ігнат також пояснював, що без контролю повітря проводити контрнаступні операції на фронті українським військовослужбовцям дуже складно. Як тільки у наших оборонців з'являться сучасні винищувачі F-16, у росії зникне перевага в повітрі.

Що відомо про винищувачі F-16 для України

У Нідерландах та Данії 20 серпня було досягнуто домовленості про передачу Україні літаків F-16 після навчання українських пілотів.

Зокрема, Україна отримає від Нідерландів 42 американських винищувачів F-16, а від Данії – 19 літаків. 15 вересня Бельгія приєдналася до навчання українських пілотів на F-16. 

Окрім того, у 2024 році Нідерланди планують передати Україні першу партію F-16.

Також, 7 листопада президент Зеленський повідомив, що перші п'ять F-16 для навчання пілотів з України, які раніше відправили Нідерланди, вже прибули до навчального центру Румунії.

За даними Пентагону, у США розпочалася підготовка українських пілотів до польотів на винищувачах F-16.

А у Данії українські пілоти вже проходять підготовку в повітрі з інструкторами на винищувачах F-16.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.