Що з цього вийшло розповідає ШоТам, пише Рубрика.
У чому проблема?
Після закінчення строку служби ветерани та ветеранки проходять нелегкий шлях до себе самих. Один із вагомих пунктів на цьому шляху — зрозуміти, як забезпечувати себе та родину і самореалізуватись водночас.
Пошук заробітку на мирних територіях для учасників війни часто ускладнюється суспільною стигмою з боку соціуму чи труднощами сприйняття цього мирного життя самим ветераном. А інколи — і всім разом.
На жаль, результати онлайн-опитування "Портрет ветерана" свідчать, що в Україні майже 41% ветеранів необхідна матеріальна підтримка.
А за результатами опитування Українського ветеранського фонду, понад 60% ветеранів хочуть мати власний бізнес.
Яке рішення?
Миколи Стецьків пройшов Майдан, боронив Луганщину в АТО, а потім вирішив створити власний полуничний бізнес.
Після того, як на його очах через росіян гинули й калічилися побратими, робота на українській землі стала його особистою терапією.
Разом з дружиною він пішов на справжню авантюру. Не знаючи нічого про фермерство, на кредитні кошти вони орендували поле в 6 гектарів і засадили його кущами італійської полуниці.
"Мені подобається, отримую задоволення, коли: "Ти знаєш його? Це Микола, Файна Berry. Це той, який зробив з 1000 доларів господарство, яке хочуть усі!". Але ніхто не знає насправді реальність", розповідає ветеран АТО.
У 2016 це здавалося справжньою авантюрою, але минуло 6 років, і справа вже самоокупається. На полях люди охоче ласують смачнючими ягодами, а продажі зростають.
Як це працює?
Микола воював на Луганщині в найгарячіший період АТО. Коли гаряча фаза минула, повернувся додому до мирного життя та виховував п'ятьох дітей і мріяв про власну справу.
Засновник Файна Berry скористався програмою для учасників АТО та отримав від держави 30 000 гривень і ділянку в 10 соток. Новачок у фермерстві, він вчився на своїх помилках: втрачав городину через заморозки та бур'яни.
Попри перші невдачі, разом з дружиною брав позики й кредити, продавав майно… Зрештою, вони орендували поле в 6 гектарів. Так з'явився бренд української полуниці Файна Berry.
"Нам розробляли технологію живлення, догляду за рослинами — Ізраїль. І коли ми аналізи ґрунтів дали ізраїльтянам, вони сказали: "Такої землі не існує"", розповідає ветеран АТО.
Засновник Файна Berry згадує, що колись на цьому місці було болото, але тепер за показниками це ідеальна для фермерства земля. З кожного куща полуниці новачки-аграрії почали збирати по 500 грамів ягід. А допомагають у збиранні врожаю відвідувачі ферми.
Окрім того, Файна Berry започаткували акцію "Збери собі сам". Люди приїздять, збирають ягоди власноруч, а потім сплачують їхню собівартість.
"Полуниця красива, блискуча, запашна, і не є тією небезпечною, про яку більшість людей говорить. Тобто її можна їсти, зірвавши прямо з грядок", захопливо розповідає Стецьків.
У вирощуванні господарство використовує виключно італійські сорти. Сфера збуту ягід — ресторани, кондитерські крамниці, продаж на переробку. Микола не любить робити на цьому акцент, але регулярно донатить відсоток прибутку на ЗСУ.
Цього року ферма вперше вийшла на самоокупність. Але попереду ще багато роботи: Микола вдосконалює технології, аби зробити справу прибутковою.
"Ми можемо мріяти, лежачи на дивані перед телебаченням, і звинувачувати всіх попередників і всіх наступників. Але ми насправді відповідальні перед самими собою. Ми або йдемо [вперед], або не жаліємось", підкреслив засновник Файна Berry.
Нагадаємо, Український ветеранський фонд спільно з партнерами ЛУН та Uklon презентували інтерактивну карту ветеранських бізнесів.
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.