Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міністерства лісу.
У чому проблема?
На сьогодні досі залишається великою проблемою масове неконтрольоване вирубування дерев напередодні зимових свят.
Попри намагання державної лісової охорони та правоохоронними органами контролювати ситуацію, в Україні є багато браконьєрів, що:
Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки вирубують найкрасивіші дерева.
У відомстві нагадали, що незаконна порубка хвойних насаджень – це не лише порушення закону, а й шкода для довкілля.
"Закликаємо громадян не рубати дерева самостійно та не купувати новорічні дерева сумнівного походження. Рекомендуємо надавати перевагу легально заготовленим деревам, які продаються у перевірених постачальників", підкреслили у міністерстві.
Яке рішення?
У філіях столичного лісового офісу ДП "Ліси України" вирішили посилити охорону хвойних молодих насаджень та новорічних плантацій.
Як це працює?
Мобільні рейдові групи з-поміж лісової охорони та представників правоохоронних органів цілодобово патрулюють лісові масиви.
Рейдові групи мають спеціальне обладнання, зокрема, тепловізори, які допомагають виявляти браконьєрів у темний час доби.
Як розповідають у міністерстві, завдяки посиленню охорони, на Житомирщині вже упіймали двох браконьєрів, які незаконно заготовляли новорічні дерева на території філії "Коростенське лісомисливське господарство" ДП "Ліси України".
На обох порушників склали протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 65 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".
Також вантажівку з різдвяними деревами невідомого походження напередодні затримали у сусідній з Рівненщиною області.
"Підозрілий великогабаритний автомобіль лісівники помітили поблизу Ковеля, що на Волині. Вантажівку за орієнтуванням лісівників зупинили поліцейські. У звʼязку з невідповідністю у наданих водієм документах автомобіль з вантажем відправили на штрафмайданчик. Триває слідство", розповіли лісівники.
Як повідомили у відомстві, за самовільно зрубані хвойні насадження передбачається штраф:
Також порушник має сплатити завдану довкіллю шкоду, розмір якої залежить від діаметра пошкодженого дерева.
Окрім адміністративної відповідальності, за незаконну порубку, перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати й кримінальна відповідальність за статтею 246 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що керівництво ДП "Ліси України" прийняло рішення звільнити усіх директорів рівненських філій, провівши таким чином провести кадрові чистки у лісовій галузі.
Окрім того, менш ніж за рік з Національного парку "Гомільшанські ліси" звільнились більш ніж половина співробітників. Що там відбувається та чому парк наразі під загрозою, розбиралася "Рубрика". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що не так в Гомільшанських лісах на Харківщині? Шукаємо проблему і рішення".
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.